Skocz do zawartości

Uwaga na dorabiających przed świętami


Polecane posty

Jak wiadomo przed świętami mamy wysyp podróbek i jeżeli wybieracie pióro na gwiazdkę

to radzę nie liczyć na okazje z internetu

podaje jako przykład użytkownika allegro o nicku : Ma_Cisse

który non stop sprzedaje podrabiane

pióra Montblanc Burgundy Bordeaux

tutaj link do jego aktualnej aukcji:

http://allegro.pl/su...2869245556.html

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że coś nie tak jest z logiem w środku pudełka

pióro również jest podrabiane, niestety przekonał się o tym jakiś czas temu mój znajomy...

Jeżeli chcecie pomóc w zwalczaniu takich podróbek to klikamy w Zgłoś Naruszenie Zasad, następnie > Zgłoś przedmiot

naruszający zasady > produkt nieoryginalny (pozostałe)

Edytowano przez rafalsiadaczka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o GERMANY. Warto się nauczyć na tym przykładzie, jak odróżnić stalówkę grawerowaną od oryginalnej. Zwłaszcza, że grawer jest równy, wyraźny i precyzyjny. Niewtajemniczonym może się wydawać, że taki powinien być. :)

Polecam porównanie ze zdjęciem oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćmy jeszcze uwagę na inny rodzaj plastiku. W oryginale nigdy nie będzie on - jak przy śnieżynce - stawał się niemal transparentny.

Jeszcze jedno - opowieści o błędach w produkcji możemy między bajki włożyć. Największym dostrzeżonym do tej pory błędem była źle wypolerowana od spodu stalówka. To, co widzimy na zdjęciach to katastrofa.

rafalsiadaczka - stała w takich przypadkach prośba. Mógłbyś zamieścić zdjęcia z aukcji (koniecznie z podaniem źródła) i opis aukcji? Sam tekst, oczywiście.

Aukcja się skończy i zostanie nam pusty link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie 5 godz. do końca aukcji i żadnej reakcji..., a jak widać sporo chętnych.

Naiwnych nie sieją. Sami się rodzą. Jeżeli przy cenie 400 zł za pióro warte ponad 1000 zł nie zapala się im w głowach czerwone światełko, to wcale mi ich nie jest żal. Zresztą sprzedający napisał, że sprzedaje pióro Montblanc, a nie Montblanc. Tylko na piórze jest napisane Montblanc, ale on sprzedaje Montblanc. Chwyt marketingowy godny przedszkolaka. W razie reklamacji - wiedziały gały co brały.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, że do wybicia trzeba mieć matrycę, a wygrawerować można co się chce? tworzy to możliwości podrabiania różnych stalówek! (:

Raczej chodzi o to że do wytłaczania materiał powinien być plastyczny - tak jak złoto. Stal natomiast jest elastyczna - aby coś w niej wytłoczyć trzeba dobrze grzmotnąć - potrzeba odpowiedniej prasy, oraz naturalnie matrycy wykonanej z dużą precyzją, z materiału o wiele większej wytrzymałości mechanicznej od stali, co czyni ją bardzo drogą - w przypadku dobrej jakości matrycy koszty pewnie się zaczynają od 50 tys. PLN

Edit: Z drugiej strony, to co ja gadam, przecież to pewnie jest wykonane z byle jakiego materiału żelazo-podobnego (oby) i formę do tego pewnie można by było wykonać chociażby z pilnika do metalu.

Edytowano przez Nicpon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok postaram sie, każdy link do aukcji działa przez okres 2 miesięcy, a po nim zostaje przeniesiony do archiwum

Uważajcie na "Okazje" na allegro tzn aukcje piór, długopisów od 1 zł BCM bo to na 99% podróbki

widzę właśnie, że pojawiły się kolejne super okazje Montblanc... już nie mam sił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dl...2869258321.html

zobaczcie na to... kolejna podróbka :)

użytkownik allegro o nicku : jaworska53

książeczka service guide:

Writing in struments :D

Eeeee...no to mamy klasyka :D Dawno już "Strumentów" nie widziałem... Toż to podróbkowe vintage prawie!

@Thay: A ta 149 z butelką to nie występuje przypadkiem w takim wielkim, drewnianym puzderku, a nie w kartonie po butach? Zdjęcia zbyt kiepskie, żeby stwierdzić, czy to piston-filler, chociaż słyszałem, że i to już Chinole potrafią zmajstrować...:(

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...