Skocz do zawartości

Pióra tu, pióra tam....


Irbis

Polecane posty

Odkąd zachorowałam na pióromaniactwo wszędzie widzę pióra :) Znaczy się, zwracam na nie większą uwagę, np. w filmach, w sklepach itp.

Ostatnio chodząc po jednym z pasaży handlowych zauważyłam malutkie stoisko, gdzie Pani zachęcała do wybrubowania i zakupu Parkerowskiego 5tha. Inne Parkery też miała, ale można sobie było je pooglądać przez szybkę :)

Ale dziś przeżyłam większy szok.

Otóż zdarza mi się czasem kupić sobie jakąś "głupawą" gazetkę kobiecą. Leży ona w toalecie dla tzw. "zabicia czasu" - można poszydzić :)

Dziś przeglądając jednąz takich lektur zauważyłam najpierw reklamę wzmiankowanego 5tha :unsure:

img9046t.jpg

Ale nie to było największym zaskoczeniem. Otórz na ostatniej stronie jest pokazane biurko Beaty Pawlikowskiej...

img9049o.jpg

Ok, niby nic wielkiego, ale patrzę na dół strony, a tu........

img9044d.jpg

Visconti Rembrant :w00t:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O, tak. Teraz strach otworzyć puszkę sardynek, bo jeszcze 5th wyskoczy. Zrobili takie... coś i promują więcej niż intensywnie.

Nie lubimy faków udających wyrób konktetnej firmy, np. Montblanca. A co powiedzieć o wyrobie udającym pióro? Fake pióra? Bo to właśnie jest coś takiego.

A piór będziesz widziała więcej i więcej... Normalne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis może mowa o pasażu grunwaldzkim? Byłam tam i też widziałam to stoisko, niestety miałam za mało czasu, żeby stanąć i podotykać co tam można by było. Jak widać reklama potrzebna w każdej dziedzinie, ale z punku widzenia marketingowego dobrze trafili, ludzie szukają prezentu, a tu Pani stoi im na drodze z gotową propozycją, jak ktoś nie włoży więcej wysiłku w wybór pióra, to kupi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis "nowoczesny design" pod Sonnetem, w sprzedaży od 1994 roku... :rechot:

Od tamtej pory Parker nie stworzył nic, co okazałoby się godnym następcą w segmencie "pióra uniwersalnego"; mimo błędu konstrukcyjnego (pierścień przy stalówce!), Sonnet przeżył już m. in. Inflection, Latitude i Frontiera. I bardzo dobrze. :P

Zresztą, nowy wygląd sekcji sugeruje, że Sonnet 5th nie służy do dłuższego pisania.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szpan, właśnie. Bo przecież nie za złotą stalówkę, ani za elegancję pióra wiecznego, ani za możliwość pisania ulubionym atramentem. Komfort pisania i metalowy uchwyt wzajemnie sobie zaprzeczają. Za cenę wkładu do tego ustrojstwa można kupić Pilota Plumixa.

Z drugiej strony, sprzedawcy w sklepach "piórowych" twierdzą, że to się sprzedaje. :blink:

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do leżenia i udawania, że jest czymś, czym nie jest. Ale to udawanie też mu średnio wychodzi, w związku z czym nie sprawdza się w żadnej roli.

BTW, próbowałem dzisiaj odpalić anglojęzyczną wersję strony Parkera; po wyborze kraju (UK lub USA) następuje przekierowanie na stronę poświęconą wyłącznie "piątej technologii". Jakby już nic innego do pisania nie produkowali.

W ogóle coraz mniej informacji można na tych stronach znaleźć. Zastanawia mnie na przykład "cichy powrót" Sonnetów z serii "chiselled" - widziałem je w sklepach, są to nowe egzemplarze (logo i stalówka w wersji z 2010 roku), ale nie ma ich w katalogu ani na stronie www.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis może mowa o pasażu grunwaldzkim?

Tak, właśnie tam :)

A co do 5tha to nie zdziwiłabym się, gdyby zaraz mniej i bardziej znani polscy "celebryci" zaczęli się pojawaić z tym czymś w butonierkach i dający nim autografy. Takie małe lokowanie produktu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, próbowałem dzisiaj odpalić anglojęzyczną wersję strony Parkera; po wyborze kraju (UK lub USA) następuje przekierowanie na stronę poświęconą wyłącznie "piątej technologii". Jakby już nic innego do pisania nie produkowali.

Robiłem to samo jakiś miesiąc temu. Tylko ten fift i nic więcej.

Dla mnie fift to nic więcej niż to:

st_03397__8810_assort.jpg

Wystarczy zobaczyć co wystaje z tej pseudo stalówki:

Untitled+2.png

Cienkopis jak nic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz pod wpisem - przeuroczy. Cytuję z zachowaniem oryginalnej pisowni.

"Pani Beato a mogłaby Pani powiedzieć coś więcej o soich doswiadczeniach z pisanie piórem ;) Bo faktycznie żadko spotyka się osobypiszące tym wyalazkiem. No i czy wieczne pióra naprawde są wieczne?" (26/05/2011 21:07, Tomasz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...