Skocz do zawartości

Podróbki piór wiecznych


hanka

Polecane posty

Ze dwa lata temu z pełną świadomością kupiłem fejka MB.

Chciałem kupić Montblanc'a na alledrogo, ale wydawało się mi dziwne, skąd sprzedawca ma tyle różnorodnych piór tego producenta, bo w bajeczkę o zbiorze odziedziczonym po dziadku jakoś trudno mi było uwierzyć. Zacząłem kopać temat w necie i dokopałem się do pewnego serwisu aukcyjnego, gdzie oferowano modele wypisz wymaluj z "kolekcji dziadka". W historii zakupów w tym serwisie, znalazłem naszego "spadkobiercę", który oczywiście występował pod innym nickiem, ale jego zakupy w tym serwisie mniej więcej pokrywały się z tym co oferował na alledrogo. Na moje niewinnie zadane pytanie przez mail, czy aby dziadek nie mieszkał w kraju środka, zareagował dość nerwowo i niesympatycznie. Zawiadomiłem rodzimy serwis, że gość sprzedaje podróby, ale serwis miał to w czterech literach. Świadomie kupiłem więc pióro za jakieś czterdzieści parę dolarów, aby przekonać się organoleptycznie, co dostanę za tą kwotę, bo załączone do aukcji w tym serwisie zdjęcia przedstawiały pióra oryginalne. Co dziwne pióro przyszło w miarę szybko, nie budząc zainteresowania urzędu celnego, przez który przeszła przesyłka.

No więc, które pióro to oryginał?

d6782a2b0723cc51.jpg

1dc461d6b62e9129.jpg

30bf926150c2a837.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A btw Konisie, jaką opinie wystawiłeś temu sprzedającemu?

Pozytywną. Wysłał przecież pióro, które kupiłem za czterdzieści parę dolarów. Kupiłem je z pełną świadomością co kupuję.

zdrówka

PS. To nie dziura, to światło płata figle.

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia. Nie ma wątpliwości. Proponuję popatrzeć na miejsce łączenia klipsa z ringiem i wszystko jasne. To starszy typ faka. Dziś już naprawili ten błąd.

Naprawili do tego stopnia, że znaczna część części da się po prostu zastąpić.

W oryginale klips i ring kapy tworzą całość. To jeden element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zobacz też jakość graweru.

No, już nie zobaczysz, po padła ostatnia fotka. ;)

Nie jest przylutowany. Składa się z 2 części - stałego ringu (przyklejony... chyba. Bo co tu lutować? Może wciśnięty na gorąco?) pod śnieżynką i klipsa z wąską obrączką chowaną do środka kapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...