Skocz do zawartości

Jakie długopisy lubicie?


Sprenger941

Polecane posty

  • Odpowiedzi 209
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Wylacznie moim Pelikan K205 z wkladem Schneider Slider 755 XB. Polecam wklady Schneider jako alternatywe do wkladow Parkera.

Pozdrawiam Forumowiczow. Piotr

Pierwsze zdjecie to oczywiscie Pelikan K405, moj kolejny nabytek. jak juz ktos powiedzial "dlugopisow mozna miec duzo"...

Edytowano przez inter1972
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Albo BIC Cristal (czarny), taki dość grubo piszący. Na dokładkę na miękkim papierze z recyclingu zostawiał taki fajny, gruby ślad - w liceum uwielbiałem takim pisać.

Albo cienkopiszące żelowe od Pilota. Generalnie lubię mokre długopisy, a żelowe mi szczególnie podpasowały.

 

Jednakże ostatnimi czasy coraz bardziej niezadowolony z długopisów byłem. A to źle pisze, a to nie pisze wcale, ten za cienki, ten niewygodny... Chyba nigdy nie miałem jakiego pożądnego długopisu. To rzuciłem to w cholerę i wróciłem do pióra, które to od lat leżało i smętnie się kurzyło na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dla mnie (tylko proszę się nie śmiać), to najulubieńsze były czterokolorowe, metalowe długopisy KOH-I-NOOR, takie, jakich używały "Panie od Polskiego"  w Polsce Ludowej. Marzyłem o takim, i raz taki miałem. Wrażenia... Nie do powtórzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego nie miałem, a zawsze mi się podobał (w czasach szkolnych). Nie wiedziałem, że nadal jest produkowany. No i dziś będąc w pobliżu sklepu Koh-I-Noor zaszedłem i kupiłem sobie. Pewnie wkłady zdążą wyschnąć, bo długopisów prawie nie używam, ale jako przedmiot fajnie wygląda. No i przypomina czasy dzieciństwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od ponad 15-stu używam prawie wyłącznie jednego stalowego długopisu Parker Jotter - to najlepszy długopis jaki kiedykolwiek miałem. Dobrze się nim pisze a metalowy korpus sprawia że nie ślizga się w dłoni nawet po kilku godzinach notowania.

Używam go wyłącznie z tanimi tuszowymi wkładami Zenith bo wg mnie wkłady do Parkera są kiepskie -mało wydajne, nie chcą pisać na każdym papierze i potrafią wylać.

Kilka lat temu mechanizm z powodu brudu i tuszu się zablokował ale przepłukałem go izopropanolem, potem wkropliłem 2-3 krople oleju bo oleje poza smarowaniem dobrze rozpuszczają też rozmaite smary/brudy i długopis dalej mi służy :)

 

Poza Parkerem mam zawsze 1-2 najtańsze długopisy BIC które krążą gdzieś po domu i są pod ręką jak potrzeba coś zanotować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nie linczujcie - pamiętam, że w czasach podstawówki i gimnazjum łaziłem od sklepu do sklepu w poszukiwaniu BiC Atlantis w kolorze czarnym. Najcudowniejszy długopis na świecie. Co dziwne, niebieskim pisało mi się tragicznie, a raczej powinien mieć wkład tego samego typu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leworęczny, więc korzystam z takich długopisów, których tusz szybko zasycha, aby go nie rozmazywać. Lubię długopisy żelowe, ale nie mogę z nich korzystać, dlatego najczęściej korzystam z żółtych BIC'ów. Brakuje mi w nich niestety gumki, bo gdy długo pisze, to dłoń się poci i długopis się ślizga :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...