Skocz do zawartości

Jakie długopisy lubicie?


Sprenger941

Polecane posty

  • Odpowiedzi 209
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak widać fascynacja produktami Parkera rozwija się i dobrze. Dla uzupełnienia dodam kilka informacji. Parker obecnie to marka, jako firma działał do 2000 roku ale już w 1993 roku Parker został kupiony przez koncern Gillete. Od 2000 roku został wraz z Watermanem przejęty przez koncern Newell Rubbermaid obecnie Newell Brands Inc. Newell to jeden z największych producentów artykułów biurowych w USA. Parker i Waterman dawniej konkurencja prześcigająca się patentami obecnie to marki należące do jednej ogromnej firmy. Do tego koncernu należą też inne marki znane forumowiczom jak chociażby Rotring, Paper Mate, Uni-ball. Oryginalna strona Parkera to: www.parkerpen.com                  Sklep www.parkerpens.pl (polski oddział).Są też nasze sklepy jak parkersklep.pl lub watermansklep.pl oba nie są sklepami firmowymi, należą do polskiej spółki Grupa Sterion. Oczywiście sklepów jest więcej które oferują produkty Parker/Waterman

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem zwolennikiem długopisów, bo:
1 – wkłady starczają na dłużej niż atrament
→ 2 – oryginalne wkłady (np. Parkera) nigdy nie wylewają (mi nigdy nie wylał żaden wkład Parkera i większości osób z serwisu ceneo też nie)
→ 3 – długopisem można pisać na każdym rodzaju papieru, w tym na druczkach przelewowych
→ 4 – długopis nie przebija tuszem na drugą stronę kartki, w przeciwieństwie do pióra (ale do końca nie jestem pewien)

 

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2020 o 17:16, Rafnar napisał:

Do tego koncernu należą też inne marki znane forumowiczom jak chociażby Rotring, Paper Mate, Uni-ball

A Uni-ball nie należy do koncernu Mitsubishi (nie "tego" Mitsubishi)?

 

21 minut temu, Harding napisał:

Ja jednak jestem zwolennikiem długopisów, bo:
1 – wkłady starczają na dłużej niż atrament
→ 2 – oryginalne wkłady (np. Parkera) nigdy nie wylewają (mi nigdy nie wylał żaden wkład Parkera i większości osób z serwisu ceneo też nie)
→ 3 – długopisem można pisać na każdym rodzaju papieru, w tym na druczkach przelewowych
→ 4 – długopis nie przebija tuszem na drugą stronę kartki, w przeciwieństwie do pióra (ale do końca nie jestem pewien)

Ad. 1. Tendencyjne. Mnie butelka 60ml atramentu do Pilota ze stalówką EF wystarczy dłużej niż nie jeden wkład parkerowski do "długopisa" :D

Ad. 2. To zależy jak długo trwa sama sesja pisania. Parkery leją jak każde inne, niestety.

A co do twojej argumentacji - ja nigdy w życiu nie widziałem Innuitów (zwanych dawniej Eskimosami), żaden z moich znajomych i przyjaciół też ich nie widział, ale nie jest to powód, żeby sobie wmawiać, że nie istnieją ;)

Ad. 3. Przelewy robię na smartfonie. Czeków nie używam :P

Ad. 4. Pióro też nie przebija tuszem na drugą stronę kartki, bo używa się go głównie z atramentami 😆

 

Pisanie piórem ma tą przewagę nad pisaniem długopisami, że możesz skorzystać z - w zasadzie - nieskończonej liczby kolorystycznej atramentów. Wybierając długopis bywa z tym różnie (powiedział Karol spoglądając na swojego 8-kolorowego, chińskiego multipena). Trudno znaleźć też wkład do parkera, który odpowiednio ładnie by cieniował, posiadał ciekawy połysk czy też zmieniał z czasem kolor jak np. atramenty galusowe.

Jednym słowem - co komu pisane. Długopis, pióro, pióropusz... Nikt cię tutaj za tego jottera potępiać nie będzie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, heyahero napisał:

Pisanie piórem ma tą przewagę nad pisaniem długopisami, że możesz skorzystać z - w zasadzie - nieskończonej liczby kolorystycznej atramentów.

@heyahero, tu też mogę się do Ciebie przyczepić Kolego, bo mi wystarcza jeden kolor pisania, czyli czarny i nie ma dla mnie znaczenia, że piórem można pisać wieloma różnymi atramentami :D
 

26 minut temu, heyahero napisał:

Jednym słowem - co komu pisane. Długopis, pióro, pióropusz... Nikt cię tutaj za tego jottera potępiać nie będzie.

@heyahero, Ty zapewne jesteś miłośnikiem piór, ja - długopisów i cieszę się, że mogliśmy merytorycznie porozmawiać, używając argumentów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gatunki papieru, na których pióro się nie sprawdza, wygrzebałem 2. posty:
@Zdzich napisał:
 

Cytat

Tam, gdzie dla pióra byłoby niebezpiecznie (papier samokopiujący, pisanie przez kalkę) - używam Pelikana K200 zielony marmurek.

@quetzal napisał:
 

Cytat

Zawsze mam takiego [Parkera Jottera] pod ręką na wypadek, gdybym musiał coś napisać na samokopiujących druczkach (pióro nie sprawdza się na nich najlepiej).


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne oceny Parkera Jottera:
@Mcarto napisał:

Cytat

Od ponad 15-stu [lat] używam prawie wyłącznie jednego stalowego długopisu Parker Jotter - to najlepszy długopis jaki kiedykolwiek miałem. Dobrze się nim pisze a metalowy korpus sprawia że nie ślizga się w dłoni nawet po kilku godzinach notowania

@Pan_Q napisał:
 

Cytat

 1  Długopis Jotter to jeden z niewielu udanych projektów Parkera
→ 2 – A ja tam wolę lekko pisać Jotterem (długopisem) niż męczyć się IM-em (piórem) 

 

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada Parkera Jottera - jest on po prostu dla niektórych za mały (zbyt wąski):
@Grossus napisał:
 

Cytat

Mam tez Parkera Jottera całego stalowego. Niestety do małych ludzi nie należę i łapki tez mam duże i mi ten Parker ginie po prostu.

@MBRafał napisał:
 

Cytat

Strasznie on [Parker Jotter] nomen omen "cieniutki" i niknie w dłoni

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Długopis markowy z wyższej półki cenowej (Parker, Waterman czy Zenith) nadaje się jako prezent:
→  z okazji wszelkich jubileuszy (urodziny, rocznice ślubu),
→ z okazji różnych uroczystości np. Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania etc.
→ z okazji ukończenia roku szkolnego/akademickiego oraz ukończenia szkoły czy studiów
→ z okazji zdania matury czy końcowego egzaminu na studiach/obrony pracy magisterskiej (lub później pracy doktorskiej),
→ z okazji zdania egzaminu na prawo jazdy,
→ z okazji olimpiad,
→ z okazji konkursów.

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry długopisu Watermana Hemisphere GT (stalowy) (cz. 1):
● Długość Watermana Hemisphere – 13 cm, więc świetnie leży mi w dłoni, która ma ok. 17 cm.
● Średnica - ok. 10 mm, z klipsem ok. 12 mm.

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W pracy zdarza mi się pisać - właściwie codziennie - na papierze samokopiującym, a długopis jest jednym z podstawowych narzędzi mojej pracy, także miałam okazję pisać wieloma typami - zwłaszcza, że regularnie (ostatnio trochę rzadziej) dostajemy długopisy/pióra kulkowe jako reklamówki. W większości są to długopisy no-name typowo reklamowe, zdarzają się BIC, Pentel, rzadko Parker czy inne lepsze jakościowo - i tak korzystałam właściwie z tego co było pod ręką do czasu jak w Empiku była jedna z tych promocji przy kasie i były właśnie długopisy Parker Jotter :) Jottera już kiedyś miałam i jak najbardziej był ok, ale żeby wydawać kilkanaście złotych na wkład to mnie wtedy nie zachęcił- ale ten kupuony w Empiku już tak, bo była to jakaś limitowana seria w neonowym koralowym kolorze - zakochałam się, bo kolor wybitnie w moim stylu, a przy tym tak neonowy, że zawsze bez problemu znajduję w torebce, a w czasie pracy go nie zostawiam gdzie popadnie (specyfika pracy jest taka, że nie mam swojego biurka, a przemieszczam się po wielu pomieszczeniach ;)). Kupiłam wtedy 6 tych długopisów, potem jeszcze kiedyś dokupiłam 4 i od chyba ok. 5 lat piszę tylko nimi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z długopisów generalnie korzystam bardzo rzadko, bo to pióra są od podstawówki pisadłami pierwszego wyboru. Natomiast długopis zawsze jakiś na wszelki wypadek był pod ręką - najczęściej coś Montblanca, bo jak już dawno temu polubiłem ich pióra to z rozpędu sympatia przeniosła się i na długopisy. Zwłaszcza wkłady "B" dające tłustą kreskę i piszące w maślany sposób zaspokajały całkiem moje potrzeby długopisowe. Nie spotkałem takiej grubości w innych markach. Natomiast ostatnio wpadł mi w ręce wkład Faber Castell. No i pisze znakomicie. "M"-ka Fabera lepiej niż "M"-ka MB. Hmm... Nie wspominając już o ponaddwukrotnej różnicy w cenie na korzyść FC.

 

img%5D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Poniżej prezentuję posty na temat długopisu Parkera Jottera (na razie strony 1-3 tematu):
Str. 1
Lepki napisał:
Mnie się wygodnie pisze długopisem Parker Sonnet, Jotter
Grossus napisał:
Mam tez Parkera Jottera całego stalowego. Niestety do małych ludzi nie należę i łapki tez mam duże i mi ten Parker ginie po prostu.
kerad napisał:
Mam Parkera Vektora i pisze nieźle, wklad nie wylewa. Czasami jest potrzebny
musicman napisał:
Mam zwykłego Parkera IM i ma dobry wkład - pisze stosunkowo miękko jak na długopis i wogóle się nie maże, a tego nie znoszę. Ponad to rozpisał się po ponad roku
Str. 2
8868 napisał:
Wcześniej lubiłem pisać Jotterem, którego zgubiłem. W jego miejsce przygarnąłem Parkera 45
Str. 3
Admof napisał:
Ja lubię stalowe Jottery
Mateusz1995 napisał:
Moje ulubione długopisy : Parker Jotter stalowy. Wyśmienicie się nimi pisze.
Marto napisał:
Od ponad 15-stu używam prawie wyłącznie jednego stalowego długopisu Parker Jotter - to najlepszy długopis jaki kiedykolwiek miałem. Dobrze się nim pisze a metalowy korpus sprawia że nie ślizga się w dłoni nawet po kilku godzinach notowania.
Pan_Q napisał:
Długopis Jotter to jeden z niewielu udanych projektów Parkera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 17:53, marecki napisał:
 

Cytat

Żeby nie było, że offtopujemy... Klasycznego długopisu, jeżeli nic mnie do tego nie zmusza, to od dawna nie biorę do ręki. W torbie zawsze mam zestaw cienkopisów Pentel Energel 0,5mm (BLN75). Czasem znajduję się w takich warunkach, w których użycie pióra jest bardzo trudne. Wtedy korzystam właśnie z tych cienkopisów. Dają radę 

Post mareckiego bardzo mnie zaciekawił. Tak więc zamówiłem sobie cienkopisy Pentel Energel 0,5mm - dziś je otrzymałem i muszę przyznać, że to najlepsze długopisy, z jakimi się kiedykolwiek zetknąłem - nie zacinają się, nie rozmazują, a tak ciemnego tuszu i cienkiej linii jeszcze nigdy nie widziałem. Polecam z czystym sumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jedna linijka tekstu to nie jedna linia... więc przedmówca ma rację, zapewne jeden zeszyt się zapisze. 

A co do długopisów to lubię bic, miękko i lekko piszą, ale najbardziej lubię reklamówki. Nic nie kosztują, a ostatnio z dojcze banku dostałem cały metalowy i szczerze mówiąc nigdy tak lekko piszącego długopisu nie miałem. Niestety nie wiem jakiej firmy bo nie brandowany. 

Edytowano przez Zurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...