Skocz do zawartości

Pierwsze z tych "wielkich"


Irbis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Japończyczy ze wszystkiego potrafią zrobić wyjątkową sztukę. Jak się patrzy na tego artystę to równie dobrze mógłby być samurajem. Wyjątkowy naród. I wyjątkowe pióra :)

Takie piórko, jedyne 60tys PLN, to, według mnie, jest już trochę ponad "rozsądny" budżet :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis masz we Wroclawiu przynamniej trzy sklepy z piórami, Pegaz na P.Śl, Stalówka i w drugim Solpolu na dole. Przejdź sobie po nich bardzo spokojnie, nie daj sie na nic namowić, wsłuchaj się we wlasne wrazenia odczucia a potem te pióra pomacaj. Powinni pozwolic nawet wypróbowaćnakomite pióra. Jest także Aris hurtownia i możesz tam poszukać dobrego Picassa. Powodzenia i nie śpiesz się. Trzymam kciuki i życzę powodzenia :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim piórem to aż strach pisać, żeby nie porysować :) Szkoda że tańsze modele 1911 nie są trochę prostsze, tak jak ten King of Pen

pen_01.jpg

Pierścienie na skuwkach w MB146 i Sailorach 1911 są jak dla mnie zbyt wielkie, wolę delikatne jak Duofoldach, Balance albo po prostu ich brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irbis masz we Wroclawiu przynamniej trzy sklepy z piórami, Pegaz na P.Śl, Stalówka i w drugim Solpolu na dole. Przejdź sobie po nich bardzo spokojnie, nie daj sie na nic namowić, wsłuchaj się we wlasne wrazenia odczucia a potem te pióra pomacaj. Powinni pozwolic nawet wypróbowaćnakomite pióra. Jest także Aris hurtownia i możesz tam poszukać dobrego Picassa. Powodzenia i nie śpiesz się. Trzymam kciuki i życzę powodzenia :thumbup:

Mój Cross Affinity pochodzi z Pegaza, a Kaweco ze Stalówki :) Oba sklepy bardzo fajne :) W Stalówce na Szewskiej bywam co tydzień, chyba Pan mnie zacznie wyrzucać, bo się od szyb nie umiem odkleić :) Ale może faktycznie przejdę się jeszcze do Solpolu. Bardzo Ci dziękuję za namiary, Keradzie, bo właśnie się zastanawiałam ile jest takich sklepów we Wrocławiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

He he, moja reklamacja Crossa ma ciekawy finał :) Pióro, po naprawie wróciło do mnie pisząc bardzo ładnie.... ale krótko. Po jednej zapisanej stronie przestało pisać w ogóle. Poleciałam do sklepu i razem z Panią stwierdziłyśmy, że chyba powinnam je wymienić na coś innego. I wróciłam do domu z tym:

22754top.jpg

Nie mogę przestać się na nie gapić. Jest śliczne :) I pisze wspaniale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jest to całkiem sporych rozmiarów zabawka. Co do grubości pióra to poczekaj, aż będziesz musial/a napisać nim parę stron. Wtedy dopiero można ocenić czy pióro jest wygodne i nie męczy ręki. Mi za to odpowiadają ostatnimi czasy Sheaffery Admiral/Snorkel/Valliant, a one jak dla mnie należą raczej do tych cieńszych piórek, jednocześnie poluje na MB 146, które należy do tych pokaźnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, pióro jest spore, choć dość lekkie. Ja dopiero odkrywam, co mi dobrze leży w ręku i zaskoczona jestem, że jakie grube pióro naprawdę mi pasuje :)

Jak trochę nim popiszę to postaram się wrzucić recenzję.

Tu wraz z Pelikanem 400

img9068resize.jpg

img9071resize.jpg

Bardzo duże pióro! Gratulacje.

Laban to firma z Azji (Tajwan), stalówki biorą od Bock'a.

Gratulacje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Alveryn gdzieś pisal, to to te same stalówki co ma Montegrappa, czy Visconti, oraz jeszcze kilka firm.

Jak z pisaniem w tym piórze jest? W Visconti, lub Montegrappie zdarzają się wpadki, typu słabo pisząca stalówka, w moim Van Goghu 2011 początkowo pisała słabo, pod jednym jedynym kątem. Mariusz888 kiedyś pisał recenzję Montegrappa Oriental Zodiac - piórko bardzo ładne, drogie, ale na początku miał problemy z pisaniem.

A że firma produkująca stalówki ta sama, to jestem ciekaw:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki nie są całkiem te same, bo podobno każdy zamawiający określa własną specyfikację - może być np. inna krzywizna (przy tym samym rozmiarze i kształcie blaszki, Wilanda musiałem trochę przygiąć do Edisona). Podejrzewam, że stali klienci określają też własny, specyficzny szlif i skład stopu. A przynajmniej mam nadzieję, że to robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...