Skocz do zawartości

Pióro najlepsze...


Irbis

Polecane posty

Gość nilfein

No dobra. To w takim razie odnieśmy to do motoryzacji. Aktualnie można kupić samochód jaki tylko dusza zapragnie. Są stylistycznie piękne Fiaty i Alfy. Niezawodne i innowacyjne Toyoty, Hondy, Nissany i Lexusy. Ekonomiczne i poprawne Skody i VW. Świetne w swoim przedziale cenowym koreańskie maszyny. Komfortowe Audi i Jaguary. Usportowione BMW i Subaru. Bezpieczne i zaawansowane Volvo. Wielkie, majestatyczne SUV-y Forda czy Dodge. Bezkompromisowe Land Rovery i Jeepy. Nadal jednak, jeśli chodzi o komfort, niezawodność i prestiż ludziom przyjdzie na myśl Mercedes.

Ok, niektórzy śmieją się, że to taksiarskie auta, że rdzewieją, że są snobistyczne, że to, że tamto. Ale to wszystko przestaje mieć znaczenie, kiedy usiądziesz za kierownicą takiego. Ciężko nawet określić, czy go kochasz, czy nienawidzisz. Ważne, że płyniesz po drodze i nawet oczywiste mankamenty przestają mieć znaczenie.

Dla mnie osobiście, Montblanc to taki właśnie Mercedes wśród piór. Nadal nie wiem, czy jest wart swojej ceny, czy spełni moje wymagania, czy da mi taką frajdę z użytkowania, jak się spodziewam, ale wiem, że go...chcę mieć.

Nawiasem mówiąc, Mercedes sobie radzi, więc zakładam, że MB mu dorówna. Jak już go sobie wreszcie kupię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na to składa się trochę więcej czynników.

1. znakomite, rewelacyjne wręcz stalówki

2. prostota napełniania (prawie wszystkie Osmie mają wbudowany tłok, nieliczne to button fillery)

3. prostota konstrukcji i łatwość napraw - np. wymiana uszczelki tłoka zajmuje niespełna godzinę wraz z dopasowaniem

4. bardzo dobra jakość materiałów użytych do budowy

5. spora gama rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie swój najbardziej mu pasujący

6. no i ładne są, przynajmniej jak dla mnie.

Wyważenie nie gra tu tak wielkiej roli, bo to dość lekkie piórka.

zdrówka

Z tego co zdążyłem się zorientować większość uznanych producentów robi do swoich modeli wersję ‘oversized’, czyli takiego giganta. Otóż już wcześniej chciałem cię zapytać czy spotkałeś się z tego typu Osmiami? Mnie interesuje właściwie jeden wymiar (ang. barrel length), czyli długość od czubka stalówki do końca korpusu: 131mm lub więcej, plus ew. średnica piórka min.: 15mm. Bywaja takie Osmie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni już zdążyli zapomnieć ;)

a niektórzy mają wyrwaną jedną i bolą jedynie 3 :P

w temacie: póki co mój wół roboczy pt. rotring core jest nie do przebicia. spore pióro, przy tym lekkie, wymusza dobry chwyt prawie jak piórka dla dzieci, pisze cienko i wszystkim, co ma akurat wlane w nabój, przy całym swoim plastiku jest całkiem pancerne. minus? stalówką do góry będąc potrafi zwracać atrament w korpus, przy naboju jakoś przecieka, może ma jakieś pęknięcie drobne. nie jest też produkowany, a szkoda :)

imgp94011.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować większość uznanych producentów robi do swoich modeli wersję ‘oversized’, czyli takiego giganta. Otóż już wcześniej chciałem cię zapytać czy spotkałeś się z tego typu Osmiami? Mnie interesuje właściwie jeden wymiar (ang. barrel length), czyli długość od czubka stalówki do końca korpusu: 131mm lub więcej, plus ew. średnica piórka min.: 15mm. Bywaja takie Osmie?

Bywają. Na przykład Osmia 448. Osmia 446 jest bliska temu wymiarowi i mierzy od czubka stalówki do końca korpusu 128 mm.

Gdzieś na forum jest ona pokazana koło Montblanc'a 146.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają. Na przykład Osmia 448. Osmia 446 jest bliska temu wymiarowi i mierzy od czubka stalówki do końca korpusu 128 mm.

Gdzieś na forum jest ona pokazana koło Montblanc'a 146.

zdrówka

No właśnie, te 3 mm robi tę kolosalną różnicę. Nie wiem czy to tylko moja szajba (jedna z licznych :lol:, ale bez takich szajb świat byłby nudny hahaha :D), choć np różnica 3mm pomiędzy Pilotem Namiki Custom 742, a 743 kosztuje wg cennika producenta 11500 Y, czyli w przybliżeniu 100USD. Ta parka pilotów do złudzenia przypomina mi MB146 vs MB 149. Ja to kiedyś na prawdę opiszę, bo te 3mm w tych pilotach wywołały istną burzę na fpn.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Tactical Fountain Pen.

Jak na przykład taki Schrade.

ccfeaf2860ffc6eb.jpg

zdrówka

Słyszałem o długopisach taktycznych, ale muszę przyznać, że pióro taktyczne mi do głowy nie przyszło. No bo, w końcu, jak przyłożysz nim po łbie jakiemuś bandycie, to potem masz morze atramentu w skuwce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...