Skocz do zawartości

Jakie naboje/tłoczki do jakich piór - podsumowanie


malwes

Polecane posty

16 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Twoją opinię: z jednej strony naboje international zapewniają dużą kompatybilność jednak według mnie naboje international z powodu delikatnej budowy szyjki i jej małej średnicy są słabe mechanicznie.

Mi się jeszcze to nie zdarzyło, a używam sporo marketowych nabojów w stylu 50 za 5 zł :)

Z drugiej strony po co się bawić w napełnianie takich nabojów, jak konwertery można kupić w śmiesznie niskich cenach (praktycznie cena paczki nabojów).

Kolejna sprawa te naboje są dostępne praktycznie wszędzie, kupić naboje Lamy, to tak jak u mnie jednak już jest wyzwaniem.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w napojach jest kilka kolorów, a w kalamarzach można mieć dużo wiecej, ciekawych/lubianych/dobrych atramentów. Czyli takie zastępstwo tłoczka/konwertera-bo nie zawsze jest pod ręką, bo coś nie pasuje zamiennik, bo oryginalny kosztuje swoje, bo używam starego naboju i jakoś nie było potrzeby/okazji kupić... Sam tak nie raz robiłem, chociaż mam obecnie tłoczki, więc z nich korzystam. Na pewno jest to wygodne w lamy i parkerze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle posiadam również konwertery jednak często uzupełniane naboje wygrywają, gdyż mają większą pojemność. Jest to dla mnie na uczelni ważne, abym nie musiał często uzupełniać atramentu. Kiedyś, jak będę miał własne biórko na którym będzie sobie stała buteleczka atramentu to będzie samą przyjemnością napełnianie z butli. Tanie naboje noszę zawsze z piórem, bym w razie W mógł szybko wrócić do notowania (gdyby w tej cenie miały lepsze kolorki to bym się mie bawił w uzupełnianie). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...