Skocz do zawartości

PIÓRO potrzebne od zaraz!


Polecane posty

Dzień dobry, szukam jakiegoś dobrego pióra. Takiego naprawdę dobrego. Ale się nie znam na dobrych piórach... Ostatnio mi się jedno zepsuło, a nie umiem pisać niczym innym! Najlepiej, żeby było na tłoczek. I miało wymieniane stalówki. I musi być ładne, KONIECZNIE!

Czy mógłby mi ktoś coś doradzić? Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za odpowiedź. Dobrze, postaram się sprecyzować, chociaż jak już mówiłam, całkowicie się nie znam. Cena, to powiedzmy, że na pewno nie więcej niż 100 zł. Jeśli chodzi o Lamy, nie widzę nigdzie żadnego pióra z wymienianymi stalówkami ;o Chyba że jakoś źle patrzę. Poza tym rzeczywiście mogłoby być ładniejsze... Z tego co sama szukałam, najlepsze wydało mi się coś takiego: http://sklep.kaligraf.eu/p/6/38/zestaw-do-kaligrafii-6-koncowek-wieczne-piora.html. Ale nie wiem, czy jest dobre, i warte swojej ceny, i tak dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw do kaligrafii, a nie do codziennego pisania.

Bierz jak radzi Alveryn pióro Lamy, albo jakiegoś chińczyka lub alternatywnie Regala.

Pelikana w cenie 100 złotych nie znajdziesz. Trzeba wydać co najmniej 300 złotych, ale ja na Twoim miejscu bym je wydał na Pelikana.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, m200, m400 i inne z serii M mają wymienne stalówki (wkręca się ze spływakiem do pióra). Podobnie zresztą jak Lamy, wymiana jest banalnie prosta (samą stalówkę nasuwa się na spływak).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari, albo możesz kupić 2 Piloty 78G: jeden ze stalówką F lub M, a drugi z B (B jest ścięta).

W ogóle niezłym pomysłem mogłoby być kupienie dwóch piór, w tym jednego ze ściętą stalówką, zamiast jednego i dokupowania tej ściętej stalówki osobno. Wtedy masz do dyspozycji sporo zaskakująco dobrych i niedrogich Jinhao, Hero i Baoerów, Pilota 78G, Sheaffera VFM, a ze ściętą możesz kupić Rotringa ArtPen, Pelikana Script, czy też Pilota Plumix lub Pluminix.

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@konis - stalki do Pelikanów są dostępne, ale zazwyczaj na zamówienie. Wiem, bo zamawiałem w ulubionym sklepie stacjonarnym. W przypadku M150/200 to wydatek rzędu ok. 60-80 zł. Czas oczekiwania - zależnie od terminarza dostaw w sklepie (w moim przypadku było to ok. 2 tygodni).

@poziomka - dokładnie - musisz przemyśleć, czego właściwie szukasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...