Skocz do zawartości

Kreska Pilota 78g czy nie za gruba?


Trex

Polecane posty

Witam niedawno zakupiłem pióro Pilot78g ze stalówką f która to słynie to z cienkiej kreski. Napełniłem pióro atramentem Parker Quink Washable Black i zaczołem testować. I tu siętrochę ździwiłem gdzyż myślałem że będzie pisało bardziej sucho.

Kreska pozostawiana przez to pióro w moim odczuciu jest niewiele cieńsza od parkera vectora kolegi oraz crossa aventura którego posiadałem wcześniej.

Zauważyłem że kreska zaczyna być dopiero cięka i sucha dopiero po odwróceniu stalówki (tzn. pisaniu spływakiem do góry) aczkolwiek wtedy pióro drapie i zdziera papier a jego resztki przepycha przez kanalik na drugą stronę stalówki.

I tu się właśnie zastanawiam czy nie dostałem jakiegoś felernego egzemplarza, dodam ze końcówka stalówki jest grubsza u góry (tzn ta kropka jest tak jakby bardziej naniesiona).

Aby bardziej zobrazować moje wątpliwości dodaje zdjęci na którym starałem się jak najbardziej wyeksponować różnice między pisaniem stalówką w położeniu normalnym a odwrotnym

img0019wo.jpg

img0019qh.jpg

Czy wasze piloty tez tak się zachowują/piszą?

Edytowano przez Trex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...