Skocz do zawartości

Vintage etui Osmii.


konis

Polecane posty

Udało się mi kupić stare etui sygnowane logo jednej z moich ulubionych firm, produkujących pióra i inne artykuły piśmiennicze. Powstało zapewne w latach czterdziestych lub pięćdziesiątych i jak na swój wiek, nieźle się trzyma.

Na naturalnej skórze nie widać upływu czasu. Zamek błyskawiczny jest mocny i działa sprawnie. Metalowe elementy wymagają doczyszczenia, a końcówka zamku umocowania, co w sumie jest drobiazgiem. Wymienić należy gumki, które nie wytrzymały 60 lat użytkowania. Dla dobrego kaletnika, to też w sumie drobiazg. Etui kupiłem wraz z zawartością, ołówkiem i piórem, które zaprezentuję w innym dziale nieco później.

25938f0a3fd87475.jpg

e9327bfa6c0a8e67.jpg

c0fc66a2c3fd250b.jpg

252141fe18571acd.jpg

69e8acf408d56bcb.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje....Ty kupujesz....a ja baran swoje < no name > gdzieś tak 40 letnie ale z doskonałej skóry (wtedy przywożono takie z zagramanicy i sprzedawano w shopach---komisach) zaniosłem w ostatnią podróż na Chmielną < pióro do naprawy a etui do śmietnika....miało tylko donieść pióro >........bo się gumki poluzowały.......a tutaj magiczne słowo ---kaletnik----.......jak to dobrze że potrafię czytać....i teraz już wiem co mam zrobić......pójść do kaletnika...!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając 3 pierwsze zdjęcia, nie powiedziałabym, że etui już ma ponad pół wieku...klasyczne i nigdy nie wyjdzie z mody...Ciekawa jestem co było w środku:)

W środku były dwa elementy pasujące do układanki, której część znajduje się tu :

http://www.piorawiec...smia-seria-66x/

Czyli brakujące pióro Osmia 664 i ołowek Osmia 169 z tego samego okresu produkcji co pióra w powyższym wątku.

05edb130efa311d4.jpg

Za jednym zamachem uzupełniłem swój zbiór o brakujące elementy i dodatkowo wzbogaciłem go o oryginalne etui z tego okresu.

Dlatego potencjalni rywale w licytacji, przy mojej motywacji, nie mieli szans, a było ich chyba oprócz mnie jeszcze ośmiu. :)

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem modelarzem, ten kolor określiłbym jako German Armor Dark Yellow ;)

Jak na modelarza, to coś mało precyzyjny jesteś. Przecież to Revell 32117/17/ Africa Brown Matt :P Co w ludzkim języku znaczy ecru.

55b0d76baee4a74d.jpg

69e8acf408d56bcb.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, to z pamięci było ;) W jesieni i zimie nie mam prawa rozstawiać warsztatu, więc trochę mi się kolorki zaczęły zacierać w pamięci :)

Poza tym, już dość dawno przerzuciłem się z Revelli na Humbrole, a z nich (już mniej dawno) na Vallejo i Pactry, coby mi nie śmierdziało ;)

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...