Skocz do zawartości

Lamy Persona, Mario Bellini


namiki

Polecane posty

Sławne pióro wieczne Lamy Persona. Zostało zaprojektowane przez sławnego włoskiego stylistę Mario Belliniego. Innowacją są zastosowane materiały: tytan, powlekany platyną. Stylistyka pióra, które ma przypominać antyczną kolumnę silnie zakorzeniona jest w kulturze, ale jednocześnie uwidacznia to co nowe i spektakularne. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar pióra, który wynosi 14,4 cm. Stalówka złota 18 kr. Myślę, że to naprawdę intrygujące pióro :)

58609686.jpg

55623661.jpg

47419058.jpg

dla porównania z klasykiem ;)

91981454.jpg

68446371.jpg

21797435.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo również wydawało mi się "udziwnione"... ale w pewnym momencie zacząłem interesować się tym piórem. Co raz bardziej mnie intrygowało... Uświadomiłem sobie, że rzeczywiście przypomina kolumnę, coś związanego z wielką tradycją, ale też nowoczesność, pomysłowość, włoską finezję... Kiedy je oglądam mam skojarzenia z Partenonem, Grecją klasyczną a także minimalistyczną stylistyką II połowy XX wieku. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo również wydawało mi się "udziwnione"... ale w pewnym momencie zacząłem interesować się tym piórem. Co raz bardziej mnie intrygowało... Uświadomiłem sobie, że rzeczywiście przypomina kolumnę, coś związanego z wielką tradycją, ale też nowoczesność, pomysłowość, włoską finezję... Kiedy je oglądam mam skojarzenia z Partenonem, Grecją klasyczną a także minimalistyczną stylistyką II połowy XX wieku. :)

Sam post jest również wręcz "finezyjny" w swojej stylistyce.....i to jest przyjemne....jak również słowo < klasyka > które nam przypomina że.....Chanel nr 5 i 19......zawsze będą tym co daje asumpt do " naśladownictwa" lepszego lub gorszego....ale SYMBOLEM.........będzie zawsze klasyk co widać doskonale na tych zdjęciach......i < skromność, prostota i jednocześnie zawarty w tym luksus >.....jest dowodem że ......klasyk to klasyk.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem "klasyk to klasyk...", ale nudny: znane i powielane wzory. Mało w nim treści... To Lamy "proponuje" coś nowego... Jeśli zaś pióro przywodzi na myśl jakieś głębsze skojarzenia, zwłaszcza te związane ze wspaniałymi osiągnięciami kultury, to powiedziałbym, że jest to coś więcej, niż tylko pióro. Być może przełamuje ono granicę przedmiotu użytkowego i wchodzi już w obszar sztuki... ;)

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po uroczystym otwarciu, wieżę Eiffla nazywano szkaradą, wywołała szok. Dzisiaj nazywana "żelazną damą" jest wizytówką i dumą Francuzów. Zwykle tak jest, że jeśli coś wyłamuje się z ogólnie przyjętych kanonów estetycznych to spotyka się z negacją. Po dłuższej refleksji następuje przewartościowanie i być może docenienie. Tak właśnie było np. z piórem Lamy Persona. :)

Edytowano przez namiki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po uroczystym otwarciu, wieżę Eiffla nazywano szkaradą, wywołała szok. Dzisiaj nazywana "żelazną damą" jest wizytówką i dumą Francuzów. Zwykle tak jest, że jeśli coś wyłamuje się z ogólnie przyjętych kanonów estetycznych to spotyka się z negacją. Po dłuższej refleksji następuje przewartościowanie i być może docenienie. Tak właśnie było np. z piórem Lamy Persona. :)

Żeby nie było tak z Parkerem Sami-Wiecie-Którym :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Persona? Doskonałe pióro. Jedno z tych, o którym powinno sie mówić dopiero po obejrzeniu na żywo i chwili użytkowania. To pisadełko jest wyjątkowo mało fotogeniczne. Chyba jeszcze bardziej niż Quasimodo i Citroen 3CV razem wzięte. :) Bywa. Trzymane w ręce nabiera zupełnie innego charakteru, a dodatku fantastycznie się nim pisze, No i wykonanie - bez zastrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...