Skocz do zawartości

Wybór artpena


Irbis

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu artpena. Już prawie byłam zdecydowana na Rotringa, ale polecono mi, że lepszy jest Lamy joy. Co o nim sądzicie?

A przecież jest jeszcze Sheaffer i Manuscript. I bądź tu mądry i pisz wiersze :)

Jakie są Wasze na ten temat opinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, od 3 miesięcy używam Rortinga 2,3mm - pióro wykonane z dużą starannością, bardzo wygodne, ale od jakiegoś czasu cieknie sekcja, więc pójdzie do reklamacji.

Nie miałem w rękach Lamy Joy, ale sądząc po bardzo dobrej opinii jaką cieszą się inne pióra tej firmy na pewno kiedyś zakupię. Do tej pory tego nie zrobiłem, gdyż oferują stalówki o szerokości do 1,9mm, a ten zakres mam już obsłużony Pelikanami i Pilotami.

Pelikan Script w nowej wersji - porażka, z Pilotów Plumixów jestem BARDZO zadowolony - szkoda, że oferują stalówki jedynie do 1,2mm szerokości, niemniej szczerze polecam.

Manuscripty posiadam dwa - 2,7mm (chyba jako jedyna firma oferująca tą szerokość) i 2,3 mm. Mam je w wersji krótkiej, przypominającej wyglądem klasyczne pióra wieczne. Wykonane są nieco tandetnie, ale są bardzo ergonomicznie zaprojektowane i świetnie się nimi pisze. Do piórek ze stalówkami o większej szerokości bardzo polecam czarny atrament tej firmy.

Pozdrawiam

LT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod dobrym wrażeniem Rotringa. Tak dobrym, że konkurencji bliżej nie znam. Sheaffer to na pewno Sheaffer. Nie mam artpena Sheaffera ale za to spory wachlarz innych penów z białą kropką. Stąd mam przekonanie, że tą firmą pisze się przyjemnie. Ale może to subiektywne odczucie. Rotring też jest dobry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...