Jump to content

Wybór artpena


Irbis

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu artpena. Już prawie byłam zdecydowana na Rotringa, ale polecono mi, że lepszy jest Lamy joy. Co o nim sądzicie?

A przecież jest jeszcze Sheaffer i Manuscript. I bądź tu mądry i pisz wiersze :)

Jakie są Wasze na ten temat opinie?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, od 3 miesięcy używam Rortinga 2,3mm - pióro wykonane z dużą starannością, bardzo wygodne, ale od jakiegoś czasu cieknie sekcja, więc pójdzie do reklamacji.

Nie miałem w rękach Lamy Joy, ale sądząc po bardzo dobrej opinii jaką cieszą się inne pióra tej firmy na pewno kiedyś zakupię. Do tej pory tego nie zrobiłem, gdyż oferują stalówki o szerokości do 1,9mm, a ten zakres mam już obsłużony Pelikanami i Pilotami.

Pelikan Script w nowej wersji - porażka, z Pilotów Plumixów jestem BARDZO zadowolony - szkoda, że oferują stalówki jedynie do 1,2mm szerokości, niemniej szczerze polecam.

Manuscripty posiadam dwa - 2,7mm (chyba jako jedyna firma oferująca tą szerokość) i 2,3 mm. Mam je w wersji krótkiej, przypominającej wyglądem klasyczne pióra wieczne. Wykonane są nieco tandetnie, ale są bardzo ergonomicznie zaprojektowane i świetnie się nimi pisze. Do piórek ze stalówkami o większej szerokości bardzo polecam czarny atrament tej firmy.

Pozdrawiam

LT

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem pod dobrym wrażeniem Rotringa. Tak dobrym, że konkurencji bliżej nie znam. Sheaffer to na pewno Sheaffer. Nie mam artpena Sheaffera ale za to spory wachlarz innych penów z białą kropką. Stąd mam przekonanie, że tą firmą pisze się przyjemnie. Ale może to subiektywne odczucie. Rotring też jest dobry :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...