Jump to content

Czy można skądś wziąć próbki atramentów?


Naleśnik

Recommended Posts

Hej,

ciekawi mnie kwestia zawarta w pytaniu. Obecnie piszę wybranym kolorem, ale zauważyłem, że np. Diamine ma aż 15 odcieni niebieskiego. Wiele z nich podchodzi pod turkusowaty z przewagą niebieskiego niż zielonego. U innych producentów też jest bogata oferta kolorów. Czytałem recenzje wielu atramentów i zdjęcia przykładowego tekstu, ale dobrze wiemy, że to nie oddaje w pełni koloru rzeczywistego bowiem w grę wchodzi światło, jakość aparatu, papier, pióro itd. Na przykład Waterman South Sea Blue na recenzjach jest niebieskawy, u mnie przechodzi w ciemną zieleń.

Wiadomym jest, że raczej nie będę kupować kilkanaście atramentów, aby sprawdzić kolory, tym bardziej, że to nie wydatek 1 zł, a często 20 wzwyż....

Tak więc jest w Polsce jakaś firma\importer gdzie można dostać próbki atramentów różnych producentów (np. po 0.5 ml - pół naboju, albo nawet mniej), tak aby sobie zobaczyć jak się pisze nim i jaki ma lolor w realu? Takie coś z pewnością było by tanie, a potem można kupić sobie dany atrament nie kupując w ciemno jak np. u mnie w przypadku Watermana South Sea Blue, gdzie stoi nieużywany... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...