Skocz do zawartości

Tak to się robi w Indiach!


Alveryn

Polecane posty

Ciekawe, czy jakość tych stalówek odbiega od stalowych produktów Bocka... :hmm1:

Zależy od producenta i modelu stalówki, część jest zrobiona jedynie po to aby zapewnić podstawową funkcjonalność w czasie pisania w szkole (atrament ma spływać, a stalówka ma nie rwać papieru). Z drugiej strony mamy stalówki przeznaczone nie na rynek szkolny, a dla dorosłych - te są już bardzo dobre, gładko suną po papierze, w tym w czasie pisania F-ką nie mamy poczucia pisania gwoździem. Ale od Bock chyba nie są lepsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki z fountainpenrevolution są naprawdę przyzwoite, tylko fleksującej ciężko zapewnić odpowiedni przepływ atramentu.

Montex 5.5 jest bardzo w porządku, szczególnie jeżeli nie podoba się nam albo skrzywdzilśmy którąś ze stalówek w Wality ;) Sam ostatnio takiej używam, ale bardzo mnie korci zakupienie jakiejś markowej niemieckiej stalówki, a najlepiej takiej 18k ;) Chociaż z drugiej strony wiem, że z praktycznego punktu nie ma to wielkiego sensu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montex 5.5 jest bardzo w porządku, szczególnie jeżeli nie podoba się nam albo skrzywdzilśmy którąś ze stalówek w Wality ;) Sam ostatnio takiej używam, ale bardzo mnie korci zakupienie jakiejś markowej niemieckiej stalówki, a najlepiej takiej 18k ;) Chociaż z drugiej strony wiem, że z praktycznego punktu nie ma to wielkiego sensu...

Cóż oto mała próbka możliwości tych stalówek na piórach Wality skaner trochę obciął tekst.

ccf2012112900000.jpg

Żółty atrament - flex

Pomarańczowy - Mka

Electric DC Blue - Montex

Pióra z montexem i flexem miały chirurgicznie (aczkolwiek bez precyzji) zwiększany przepływ.

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostałem dzisiaj Wality 69 ze stalówką Special Wality - Medium (wersja dwukolorowa) i muszę powiedzieć, że jest to chyba jedna z najfajniejszych moich stalówek, start nie był zachwycający, ale po dwóch linijkach się ładnie unormowała, nie jest fleksująca, ale jest taka milusio miękka - pierwsze moje skojarzenie do czego mógłbym porównać to M400, ale jednak zupełnie inne wrażenie. Najfajniejsze że jest to taka M-ka spod znaku Pilota 78G jeżeli chodzi o szerokość linii. Hindusi dobrze dali.

A na tym świecie jednak nie ma sprawiedliwości, najpierw mi umknęły sprzed nosa wyjazdy do chin i Indii, teraz w tym tygodniu moje koleżanki lecą do Japonii, a ja gdzie? Do podlaskiego.... Może przynajmniej do Hiszpanii na wiosnę polecę, ale co ja tam zobaczę? Inoxcroma? Ehh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://meisternibs.com/steel-nibs/ - ja myślałem o tych, też są 6 i bez problemu powinny pasować, ale nie miałem na razie impulsu do zmiany, te stalówki które mam sprawują się bardzo dobrze, więc na razie nie chciało mi się kombinować. Te stalówki są chyba produkcji Schmidta albo Jowo, nie jestem do końca pewien

stalówki z 750 i 450 odpowiadają idealnie rozmiarom tym z Wality? Oryginalne stalówki są ciut większe od 6, stalówki 5,5 też pasują, ale trochę na styk. Chciałem na początku wstawić starego Bocka z flexem, ale niestety nie dał się dobrze ustawić a nie chciałem go doginać na siłę.

Jak się w ogóle sprawują stalówki z 750 i 450?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki z 450 i 750 pasują do spływaka wality, 750 jakby trzymała się lepiej bo przy tej samej długości jest węższa i nie wystaje aż tak bardzo ze spływaka. Aktualnie mam po dwie stalówki z tych modeli i jest tak:

Stalówki z 750 piszą dobrze generując bardzo mokrą linię z rozpiętością od M do B jedna z nich została przeszczepiona do Wality

Pierwsza ze stalówek z Jinhao 450 padła ofiarą papieru ściernego z dość dziwnym efektem (powiększyłem rozpiętość linii kosztem szurania po papierze) i tak została przeszczepiona, drugiej na razie nie chcę ryzykować pisze naprawdę gładko a niebieskie X450 prezentuje się na tyle dobrze, że szkoda mi jej.

Próbki pisma

ccf2012120800000.jpg

i załącznik muzyczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...