Skocz do zawartości

Co kupić, gdzie kupić ? (Sheaffer W-wa)


Yaner

Polecane posty

Witam.

Może najpierw, gdzie?

Czy znacie jakieś „fajne” sklepy stacjonarne w Warszawie, gdzie mieliby dobry wybór piór wiecznych klasy takiej od 10pln do 500pln.

Teraz co?

Wykombinowałem aby zrobić gwiazdkowy prezent w postaci piór wiecznych. Ponieważ nie wiem czy obdarowani polubią pisanie piórem, dodatkowo dysponuję ograniczonym budżetem. Poszukuję czegoś rozsądnego, tak w okolicy 100pln na pióro, dla kobiety i mężczyzny. Szukam czegoś raczej klasycznego w formie, mającego dobry współczynnik cena/jakość. Na tę chwilę najbliżej mi do Sheaffer-ów VFM, Gift 100. Co o tym sądzicie? A może jakiś Parker?

Sprawa druga, czy pisał ktoś i może podzielić się wrażeniami jakimś piórem ze stalówką cieńszą niż F? Zamierzam sobie do obecnie posiadanego Hemi dokupić Shaffer-a Prelude i kusi mnie ich stalówka XF bodajże. Ma ktoś jakieś doświadczenia z taką stalówką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie:

Kaligraf Złote Tarasy, Kaligraf Galeria Mokotów

Pióroteka na ulicy Złotej

Autograf Galeria Klif

Galeria Prezentów też chyba w galerii Klif jest.

Pióroteka i Galeria Prezentów mają konta na allegro,

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24610906

Niestety do tej drugiej nie pamiętam jaka nazwa tego konta była. Pióroteka ma atrakcyjniejsze ceny na allegro, ale to już można ze sprzedawcą wyjaśnić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wybór jest w Bazarniku (ja odwiedzam ten nowy sklep w Mariottcie) oraz w Galerii Prezentów w Wola Parku na piętrze.

Ja mam Sheaffera i GIFT 100 i Prelude. Oba z F-ką. Gift 100 bardzo fajny, ale jest to piórko dość mokre, z tym, że ja je bardzo lubię. Prelude'a Fka słynie z bycia anorektyczną ale moja byłą mokrym grubasem i poszła do wymiany do serwisu (jeszcze nie wróciła) ale jak rozmawiałam z Inahon'em o EF to dostałam informację, że Sheaffer EFek już nie produkuje i nie są dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście doświadczenia nie mam, ale wczoraj przyszło do mnie pióro Sailor 1911 Profit Standard ze stalówką EF i muszę powiedzieć, że pisze mi się tym piórem znakomicie. Ale to moja subiektywna ocena, gdyż w ogóle piór używam dopiero od niespełna miesiąca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zaznaczyć, że z Gifta 100 schodzi chrom z sekcji. Dla siebie jeszcze ok, ale na prezent chyba nie bardzo :( Z drugiej strony - pierwsze wrażenie po otwarciu pudełeczka jest naprawdę bardzo dobre +pióro ma piękną stalówkę (moje właśnie pod choinką znalazłem ;))

Edytowano przez TomZak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazanie tych paru miejsc, trzeba będzie pozwiedzać.

Pod kątem prezentu patrząc, co powiecie o Inoxcrom-ach, czy warto przyglądać się tym produktom?

A Duke wiem, że to niemieckie ale w Chinach produkowane pióro, jak jest tu z jakością?

Mam dwa mocno budżetowe chińskie pióra Jinhao 508 to pozytywnie zaskakuje ale już Baoer 388 mniej.

Jak na takim tle prezentują się Picasso albo Crocodile czy Duke?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inoxcrom - bardzo dobra cena do jakości. Świetne piora do codziennego użytku. Standartowo wyposażone w stalówki M ale niektore piszą cieniej. Mam ich chyba z 5 i tylko jeden mial początkowo problemy, przerywał. Bardzo lubie te pióra a chemia rośnie po każdym użyciu, bardzo mile zaskakują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Warszawie:

Kaligraf Złote Tarasy

Dziś się tam wyprawiłem

Sklep jeszcze istnieje, ale szyld zdjęty. Połowa regałów, w których leżały pióra, obecnie zajęta przez zegarki.

Chyba równia pochyła.

Niepokojące tym bardziej, że w moim pobliżu (W-wa, Grochów) likwidują się 2 sklepy z tym asortymentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaligraf to też Time-Trend, i odkąd pamiętam to połowa to były tam zegarki, z piór, mają Sheaffer, Pelikan, Visconti, Waterman, Parker i chyba coś tam jeszcze, z wymienionych marek zdaje się, że mają większość modeli przynajmniej tych podstawowych, na pewno nie będą mieli jednego modelu w 10 różnych wersjach wykończenia, ale na moje oko asortyment nie jest zły. Inne Kaligrafy nie mogą się pochwalić dużo lepszym:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer 100 jest dobry, ale - jak już wspomniano - chromowanie sekcji się ściera. Nie jest to "złażenie", bo to kojarzyłoby się raczej z chromem odłażącym płatami od podłoża :), tylko właśnie powolne przecieranie się tej warstwy tam, gdzie trzyma się ją palcami. Jest to jednak absolutnie jedyna wada tego pióra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...