Jump to content

Sheaffer Valiant Snorkel Zestaw

drake29a
 Share

Recommended Posts

Na 5-tym zdjęciu od końca widać, że to tylko takie lekkie zagięcie, co do samego pochodzenia to nie znam, ale wiem, że w stalówkach Triumph Sheaffera zazwyczaj takowe występowało.

Stalówce nie mam nic do zarzucenia, nie jest to ta z tych maślanych, jednak bardzo dobrze pisze.

Maślaną mam w Sheaffer Sentinel Touchdown, i też jest lekko zagięta.

Edited by drake29a

Zapewniam Cie, że gdybyś rywalizował to musiałbyś solidnie podbić cenę w stosunku do tego za ile poszło. Jednak przyznaje się, że przesadziłem lekko z ceną maksymalną.

kastorr http://allegro.pl/pioro-sheaffer-snorkel-sentinel-u-s-a-1954-r-i2786075033.html

Czekaj do końca a się dowiesz, Snorkel idzie często po 220-250 zł samo pióro, czasami nawet drożej, zależy od koloru, stanu, etc.

gratuluję zakupu! moj snorkel leci do mnie z californi :) mam nadzieję że będzie sprawny bo trochę zaryzykowałem i nie wybrałem renomowanego sprzedawcy. czytałem że przy działającym w pełni systemie napełniania pióro powinno "sikać" na ok 2m. czy tak to wygląda?

nie wiem czy to prawda, ale na jednej z aukcji ebay, wyczytałem że snorkele (snorkely?) z pierwszych lat miały złotą rurkę. Twoje pióro chyba też ma złorą rurkę, możne więc być to egzemplarz z począrku produkcji.

Mam mały zbiorek takich i podobnych stalówek. Wszystkie są lekko poddarte i piszą niesamowicie lekko. Dzisiaj uruchomiłem takiego kanadyjczyka. Blue Parkerem za mocno leje. Pozostałe piszą oszczędnie a przy tym nadążają z podawaniem inku przy najszybszych ruchach ręki. Faktycznie genialne stalówki. A system snorkel jest dodatkowo genialny

• 2 weeks later...

Cóż, "De gustibus non est disputandum". Na tym forum w 99,9% polaga na opisywaniu wrażeń wizualnych. Z resztą jesteśmy w dziale "galeria", coś się podoba, coś nie. Na tym to polega, chyba że mamy tylko słodzić?

Wizualne są baaardzo ważne, bo każde pióro (a już zwłaszcza nowe) musi pisać (z małym wyjatkiem) ;) a z wyglądem to już inna sprawa.