Jump to content

Sheaffer Valiant Snorkel Zestaw


drake29a

Recommended Posts

Na 5-tym zdjęciu od końca widać, że to tylko takie lekkie zagięcie, co do samego pochodzenia to nie znam, ale wiem, że w stalówkach Triumph Sheaffera zazwyczaj takowe występowało.

Stalówce nie mam nic do zarzucenia, nie jest to ta z tych maślanych, jednak bardzo dobrze pisze.

Maślaną mam w Sheaffer Sentinel Touchdown, i też jest lekko zagięta.

Edited by drake29a
Link to comment
Share on other sites

Zapewniam Cie, że gdybyś rywalizował to musiałbyś solidnie podbić cenę w stosunku do tego za ile poszło. Jednak przyznaje się, że przesadziłem lekko z ceną maksymalną.

kastorr http://allegro.pl/pioro-sheaffer-snorkel-sentinel-u-s-a-1954-r-i2786075033.html

Czekaj do końca a się dowiesz, Snorkel idzie często po 220-250 zł samo pióro, czasami nawet drożej, zależy od koloru, stanu, etc.

Link to comment
Share on other sites

gratuluję zakupu! moj snorkel leci do mnie z californi :) mam nadzieję że będzie sprawny bo trochę zaryzykowałem i nie wybrałem renomowanego sprzedawcy. czytałem że przy działającym w pełni systemie napełniania pióro powinno "sikać" na ok 2m. czy tak to wygląda?

nie wiem czy to prawda, ale na jednej z aukcji ebay, wyczytałem że snorkele (snorkely?) z pierwszych lat miały złotą rurkę. Twoje pióro chyba też ma złorą rurkę, możne więc być to egzemplarz z począrku produkcji.

Link to comment
Share on other sites

Mam mały zbiorek takich i podobnych stalówek. Wszystkie są lekko poddarte i piszą niesamowicie lekko. Dzisiaj uruchomiłem takiego kanadyjczyka. Blue Parkerem za mocno leje. Pozostałe piszą oszczędnie a przy tym nadążają z podawaniem inku przy najszybszych ruchach ręki. Faktycznie genialne stalówki. A system snorkel jest dodatkowo genialny

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cóż, "De gustibus non est disputandum". Na tym forum w 99,9% polaga na opisywaniu wrażeń wizualnych. Z resztą jesteśmy w dziale "galeria", coś się podoba, coś nie. Na tym to polega, chyba że mamy tylko słodzić?

Wizualne są baaardzo ważne, bo każde pióro (a już zwłaszcza nowe) musi pisać (z małym wyjatkiem) ;) a z wyglądem to już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...