Skocz do zawartości

Pelikan 100N - szylkret jako integralna część pióra?


jwrzask

Polecane posty

Wczoraj na własne oczy widziałem Pelikana 100N w szylkrecie (korpus - szylkret, skuwka - czerwony ebonit). Sprzedawca chce za niego 800 złotych, powtórzę - osiemset. Czyli całe nic. Zanim kupię, muszę Was prosić o poradę.

Problem w tym, że w tym Pelikanie 100N szylkret to nie owijka, ale jakby integralna część pióra :blink: Byłem święcie przekonany, że czegoś takiego nie robili...

Edytowano przez jwrzask
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szylkretowy Pelikan 100N, o którym piszesz to egzemplarz pochodzący z włoskiej fabryki Pelikana w Milanie. Przez krótki okres wytwarzano w niej pióra, które miały korpus konstruowany inaczej niż wszystkie Pelikany. Zamiast przygotowywania oddzielnie korpusów i owijek, od razu produkowano jednolity element.

Podana cena to ułamek wartości rynkowej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szylkretowy Pelikan 100N, o którym piszesz to egzemplarz pochodzący z włoskiej fabryki Pelikana w Milanie. Przez krótki okres wytwarzano w niej pióra, które miały korpus konstruowany inaczej niż wszystkie Pelikany. Zamiast przygotowywania oddzielnie korpusów i owijek, od razu produkowano jednolity element.

Podana cena to ułamek wartości rynkowej :)

Pojęcia o tym nie miałem. I na koniec najgorsze: dziś rano dowiedziałem się, że szylkretowy Pelikan 100N został już sprzedany :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...