Skocz do zawartości

Braz: Grand Canyon vs Absolute Brown


Aleksandra

Polecane posty

Porownanie kolorow

Caran d`Ache Grand Canyon

oraz

Waterman Absolute Brown Ink.

Do tej pory pisalam Caran d`Ache Grand Canyon.

Przyzwyczailam sie do koloru ciemnej czekolady...

Po napelnieniu piora Watermanem Absolute brown Ink.

Pierwsza mysl.

Co to ma byc? Braz?

Waterman jest duzo jasniejszy dla mnie kolor wpada w czerwien.

:hmm1: Ciekawe jak to sie ma do Pelikana?

No i czy Absolute Brown Ink jest taki sam jak juz wczesniej opisywany Havana.

(jezeli w Pl czeka wygrana Hawana a nie Absolute Brown to pewnego dnia zrobie porownanie)

Grand Cayon - ma kolor ciemnej czekolady.

Absolute Brown - jest ciemniejszy w kresce kreslonej EF - to taki cynamon.

p1020088qx.jpg

p1020080y.jpg

p1020081c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc kwestia jeszcze monitora, światła, i aparatu. Dlatego jakiekolwiek recenzje atramentów, mogłyby być pokazywane obok jakiegoś popularnego atramentu. Np pelikana/parkera/watermana, wtedy można zobaczyć, i sobie wyobrazić jak opisywany atrament będzie wyglądał na papierze:)

Na FPN z raz widziałem recenzje, gdzie recenzent dał parametry do ustawienia w monitorze tak by maksymalnie odzwierciedlał kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc kwestia jeszcze monitora, światła, i aparatu. Dlatego jakiekolwiek recenzje atramentów, mogłyby być pokazywane obok jakiegoś popularnego atramentu. Np pelikana/parkera/watermana, wtedy można zobaczyć, i sobie wyobrazić jak opisywany atrament będzie wyglądał na papierze:)

Na FPN z raz widziałem recenzje, gdzie recenzent dał parametry do ustawienia w monitorze tak by maksymalnie odzwierciedlał kolor.

Masz absolutną rację Drake. Szkoda, że Waterman Absolute Brown czerwony jest również na żywo.

Podziękowania dla Aleksandry za porównanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havana i Absolute brown to maja być podobno te same atramenty, nastapila tylko zmiana nazwy (komu to panie przeszkadzalo).

Na moim monitorze to zupełnie inna barwa. Havana moja na papierze jest jak tu Grand Kanion tylko jeszcze ciemniejsza. Mam, ale tylko w nabojach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok. Havana ma takie lekko rdzawe zabarwienie w porównaniu do CdA. Ostatnio zauważyłem też, że czasami robi się lekko...zielona (potrzymajcie chwilę pióro bez skuwki - po starcie pierwsza linia będzie...zielona :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dodać mogę, że wygrywa w moim porównaniu z MB Toffee Brown. W przeciwieństwie do MB nie strzępi, nie przebija i jest brązowy do samego końca. MB robi się delikanie rdzawy co nie specjalnie mi się podoba. GC ze stalówką F nie robi na mnie większego wrażenia, ale z Mką miód na moje serce :-).

Edytowano przez musicman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lepki a czy nie jest czasem odwrotnie, tzn.zapisane kartki z czasem bledną, a notatki w miarę świeże póki co trzymają kolor? Oglądałam dzisiaj moje notatki z maja 2012 (Waterman Serenite), są bladolice, a dam głowę, że wyjściowo takie nie były.

Wracając do tematu - Grand Canyon jest piękny, sepia w starym stylu. Natomiast brązy Watermanowskie - cóż, oba mnie osobiście rozczarowują, ponieważ są czerwonawe, brunatne właściwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - Grand Canyon jest piękny

Zgadzam się w 100%. Ale czy po jakimś czasie atrament w kałamarzu też nie ciemnieje? Tylko wolniej niż trzymany dłuższy czas w piórze? Wg mnie różnica jest subtelna, najlepiej by było porównać atrament z nowo zakupionych butelek. Chyba że tak właśnie było :) Jak widać różnice są subtelne, oba atramenty Watermana jednakowo mi się nie podobają :/ Brąz Pelikana jest już ładniejszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...