Skocz do zawartości

Pierwsze pióro z klasą.


Polecane posty

Witajcie,

po przygodzie z rozmaitymi Parkerami (Vector itp. do 100 zł), Waterman'em Hemisphere (który przestał mi sie podobać ze względu na popularność) nadeszła kolej na ciekawsze pióro.

To, co mnie interesuje to awangardowy, ciekawy model który będzie dosyć rzadko spotykany. Pióro ma być duże (wygodniej mi się pisze) i jak najbardziej męskie.

To, co najważniejsze, czyli budżet. Chcę na pióro przeznaczyć około 1 000 zł.

Jeśli chodzi o pióra, które są moimi faworytami (niestety jak na razie za drogie)

http://www.tompi.com.pl/mb/pis/swift.html

http://kraff.pl/wieczne-piora-montblanc/1185-pioro-montblanc-mark-twain-2010.html

Ogólnie, muszę przyznać że preferuję markę Montblanc.

Co byście mi doradzili, drodzy fachowcy?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Montblanc Boheme/149/146/147 Le Grand Traveller. Te pióra można kupić w cenie niewiele wyższej niż 1000 zł. Jeszcze chyba w tej kwocie zamknie się Montblanc Fryderyk Chopin, oczywiście mam tu na myśli aukcje - tu trzeba uważać bo sporo podróbek.

Druga opcja to Parker Duofold - na allegro można kupić w cenach od 700 (nowe niedawno było) do około 2000 + (około 2500 zł, leży na allegro Duofold Norman Rockwell)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym przeznaczyć 1000zł na jedno pióro o niestandardowym wyglądzie to kupiłabym Watermana Carene. O ile podoba Ci się ten format stalówki i o ile nie trzymasz piór bardzo, bardzo niska. Jest to świetnie piszące pióro i zostałoby jeszcze trochę pieniędzy na coś innego (atramenty, akcesoria).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...