Skocz do zawartości

Parker Jotter XF


rezeda

Polecane posty

Drogo trochę jak na Jotter'a. Ale - z drugiej strony - stalówka XF to w Parkerach z tej półki raczej rzadkość. A jeśli chodzi o grubość to podejrzewam, na zasadach analogii, że coś w okolicach Watermanowskiej F-ki, czyli sporo cieńsza od standardowego Parkera, ale nadal daleko jej będzie do prawdziwego XF.

Jeśli szukasz pióra z cieniutką stalówką, to raczej zainwestuj w Pilota 78g. Cena będzie porównywalna, a jakość o niebo lepsza. W podobnej cenie dostaniesz Sheaffer'a VFM, który pisze nieco grubiej od Pilota, ale jest o wiele solidniejszy od Jotter'a i "chodzi" na standardowe, ogólnodostępne naboje international (robi je np. Pelikan, Visconti, MB oraz masa tanich, supermarketowych subbrandów).

Ja mam Jotter'a ze stalówką M i to jest wręcz FLAMASTER a nie pióro. Osobiście bym nie polecał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować. Parker Sonnet i w górę to bardzo przyzwoite pióra. A i na niższej półce trafia się często coś przyzwoitego.Mój stary Frontier wytrzymał parę lat zamin znudziła mi się szeroka stalówka i wylądował w szufladzie.

Vector stalowy - naprawdę nie jest łatwy do zarżnięcia. Takowoż Jotter.

Ale ten z aukcji jest po prostu za drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Parkerami też nie przepadam, właśnie ze względu na grubą kreskę, bo do wzornictwa niektórych nie mam zastrzeżeń, ale całe liceum pisałam Vector'em i było to już....dawno :). I ja i mąż mamy swoje "dziecięce" Vector'y w stanie idealnym mimo (już) kilkunastu lat posiadania i używania. Natomiast nie jestem pewna skąd jest ta informacja o stalówce XF - na pewno bym dopytała o to gdzie widnieje to oznaczenie, a może sprzedawca ma jakiś egzemplarz na którym mógłby zademonstrować próbkę pisma. Prawie 60zł to sporo jak na ten model, no chyba, że faktycznie pisze ekstra-cienko (jak Pilot albo i cieniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu - sześć dych za Jottera? Połowa tej ceny, no 40 zł to jeszcze dopuszczalny wydatek (pod warunkiem, że to XF). W jakimś sieciowym markecie widziałem te pióro chyba za 24,99 zł (tyle, że to Mka była).

O grubości śladu porównywalnej z Pilotem to raczej nie masz co marzyć w przypadku Parkera. Jeśli będzie pisało tak, jak F-ka WM, to będzie skok jakościowy.

A co do Vectorów - mój przetrwał podstawówkę i połowę liceum. To były chyba najlepsze "budżetowe" pióra na rynku. Ostatnio nawet miałem szatański plan, żeby sobie nabyć egzemplarz ze współczesnej produkcji, ale słyszałem sporo negatywnych opinii dot. zauważalnego spadku jakości tego modelu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...