Jump to content

Przyjdzie mi recenzować serwis Sheaffera.....


malwes

Recommended Posts

Wiecie co, ja to mam pecha do zakupów przez internet, mimo polecanych i sprawdzonych sprzedawców.

Pamiętacie pewnie moje problemy z Watermanem Expertem F, który pisał jak B i z Faber-Castell Ambition F, które lało jak z wiadra. Szczęśliwie obie recenzje obu serwisów na plus.

Teraz nowiutki Sheaffer Prelude. Przyjechała M-ka zamiast Fki. Sprzedający bardzo ładnie się zachował, szybciutko przysłał kuriera i wymienił.

Załadowałam dziś firmowy atrament Sheaffer (nabój)...i normalnie jak deja-vu z Watermana. A nawet gorzej. Krecha jak B, leje atramentem tak, że litery się zlewają, o kleksach i przebijaniu nie wspomnę. Na zdjęciu tak tego nie widać, ale atramentu wylewa tyle, że zanim to wyschnie, to litery pozlewane. Nie bawię się nawet w próby z innymi atramentami, bo te naboje już używałam z poprzednim Sheafferem i nic takiego się nie dzieje - zresztą przy jakimkolwiek atramencie nie może być mowy o czymś takim.

Zdjęcie z komórki ale zobaczcie sami:

c0c9de687e1b4c31.jpg

Poprosiłam sprzedawcę o kolejną wymianę ale na starym forum znalazłam całkiem świeże opisy podobnych problemów z Prelude i mocno się zastanawiam, czy nie lepiej poprosić serwis o pomoc (pewnie będą mieć więcej możliwości sprawdzenia stalówki przed wysłaniem).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie,

Jestem już po wymianie stalówki, więc mogę napisać serwisową recenzję.

No więc:

Serwis Sheaffer, firma:

INAHON Sp. z o.o.

ul. Surowieckiego 2

02-785 Warszawa

Tel. (0-22) 644-47-46, (0-22) 644-78-93

Fax (0-22) 644-80-76

E-mail: inahon@inahon.pl

Nie mogę złego słowa powiedzieć na obsługę. Napisałam maila do nich, ale w końcu uznałam, że najszybciej dowiem się wszystkiego dzwoniąc. Okazało się, że nie ma problemu z wymianą stalówki bezpośrednio u nich, nie musiałam robić tego poprzez sprzedawce w innym mieście. Piórko było nowe, na gwarancji - jednak nie posiadałam karty gwarancyjnej, miałam tylko paragon jako dowód zakupu. Na Prelude nie wiem w końcu ile jest gwarancji bo strona Sheaffer'a podaje, że nadal bezterminowa w każdym kraju i że na podstawie dowodu bycia pierwszym właścicielem więc paragon jak najbardziej ok (mój sprzedawca nie dysponował kartami na bezterminowe gwarancje, miał tylko te standardowe jedno i trzyletnie). W każdym razie serwis piórko przyjął.

Bardzo mi było miło, że Inahon zaproponował pozostawienie pióra w dowolnym wybranym przeze mnie salonie z nimi współpracującym, abym nie musiała jechać do nich na Ursynów (mieszkam w innym miejscu). Zostawiłam je więc i odbierałam w Bazarniku przy al. Jerozolimskich.

Poprosiłam o wybór "anorektycznej" Fki i taką dostałam. Cała operacja trwała 2 tyg - i tu mogę mieć tylko malutką uwagę, że jak na moje doświadczenia z wymianami w serwisach innych marek (Faber Castell i Waterman) to było to sporo (Faber Castell załatwił to w 1 dzień przysyłając kuriera po odbiór pióra i odwożąc je tą samą metodą). Wymiana stalówki w Waterman'ie razem z wysyłką pióra w obie strony zajęła 8 dni a to znacznie dłuższa "odległość".

Niemniej jednak bardzo dobry kontakt z firmą, miła grzeczna obsługa, dbają o klienta, więc wszystko na plus :)

Pozdrawiam

Edited by malwes
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Odświeżę troszkę temat.

Mój sheaffer Prelude po kilku latach użytkowania zaczął pisać bardzo grubo. Kreska z cienkiego F zrobiła się na grubość BB. Wystarczył kontakt z Panem Krzysztofem (którego serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc) - KALIXT i ten bardzo szybko załatwiony. Otrzymałem nową stalówkę która pisze jak marzenie. Taki serwis i tacy przedstawiciele jak Pan Krzysztof spowodowały że kolejne dwa pióra które będę w najbliższym czasie kupował będą oczywiście firmy sheaffer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...