Skocz do zawartości

Pióro dla studenta


e-cma

Polecane posty

Dzień dobry (ewentualnie Dobry Wieczór ;))

Piszę piórem od 11 lat (z przerwami) najpierw były tanie pióra chińskie, obecnie od 5 lat używam piór parker jotter (2 sztuki), ale zastanawiam się nad przesiadką, nie koniecznie na kolejnego parkera.

Chciałbym by nowe pióro miało stalówkę, która pod wpływem nacisku "rozjeżdża się" pozwalając na uzyskanie różnej grubości linii (stalówka z parkera wydaje mi się zbyt twarda) a także by nie było problemu wymiany owej stalówki na inną. No i kolejna ważna rzecz - jako student wolał bym nie wydać na nie więcej niż 100 złotych ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

e-cma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym by nowe pióro miało stalówkę, która pod wpływem nacisku "rozjeżdża się" pozwalając na uzyskanie różnej grubości linii (stalówka z parkera wydaje mi się zbyt twarda) a także by nie było problemu wymiany owej stalówki na inną. No i kolejna ważna rzecz - jako student wolał bym nie wydać na nie więcej niż 100 złotych ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

e-cma

Kurcze, to chyba tylko maczanka :D;)

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dokształciłem się trochę, i już wiem, że fleksy nie są produkowane...

Więc pozostaje tylko kwestia możliwości wymiany stalówki i co równie ważne - dostępności stalówek

Znalazłem też takie coś

http://sklep-scryba....i-p-992369.html

*Bezproblemowy - chodzi mi głównie o to, by jej nie zniszczyć przy wymianie

Edytowano przez e-cma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznie skonstruowanych piórach wymiana stalówki jest zwykle mniejszym problemem, niż zdobycie zamiennika.

To, co podlinkowałeś, służy przede wszystkim do kaligrafii. Da się tym pisać na co dzień, i to dość efektownie (zmiana grubości kreski wraz z kierunkiem prowadzenia linii), ale wymaga przyzwyczajenia.

Rzeczywiście, zrób sobie przegląd tańszych modeli Lamy. Większość oferowanych piór bazuje na jednym modelu stalówki, stosunkowo łatwo (i tanio) można dokupić zamienniki w różnych rozmiarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY jest gdzieś jakiś sklep internetowy, gdzie można kupić stalówki do lamy, bo wszędzie gdzie patrzyłem są całe pióra, a chciałbym zapoznać się z cenami.

1. używaj wielkich liter

2. stosuj zasady ortografii

3. stosuj zasdy interpunkcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego pisania - Lamy. Dla studenta, oprócz ceny, dodatkowym plusem będzie fakt, że trzeba się zdrowo napracować, żeby toto uszkodzić...

A do kaligrafii...eeee...maczanka? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem na studiach Watermana Allure i jest to genialnie piszące pióro - moja sztuka pisała i pisze tak dobrze, że jak czasem dawałem komuś "dla zagwozdki" aby skreślił kilka słów nim, to byli zszokowani, że pióro za ok 70zł tak pisze... :D na studiach notuje się raczej szybko więc nie wiem czy dogłębne poszukiwania flexów i innych tego typu stalówek mają sens - nie wiem jak szybko piszesz, ale generalnie bardziej chodzi o skuteczność niż o piękny i wymuskany tekst. Lepiej mieć wszystko zanotowane i mieć z czego sobie to powtórzyć niż zanotować 30% bo resztę uwagi poświęciliśmy na ładne litery ;)

Dlatego raczej zostałbym przy tym co masz, albo szukał takiego czegoś co wymieniłem, a jeśli interesuje Cię kaligrafia, to na spokojnie możesz pokukać czegoś co faktycznie się do tego nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :) Na zakończenie szkoł średniej otrzymałem taki zestawik Parkera http://allegro.pl/zestaw-parker-im-gt-pioro-i-dlugopis-grawer-i2792602597.html, co przekonało mnie do pisania piórem :) Ze względu na wartość sentymentalną do tego zestawu, nei chciałbym go zniszczyć, dlatego szukam prostego taniego pióra do sporządzania studenckich notatek :) Cena 30 do maksymalnie 50zł z przesyłką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...