Skocz do zawartości

Jakie pióro wieczne na prezent?


Polecane posty

Jakie pióro wieczne wybrać na prezent? - to moje kolejne pytanie do Was, koledzy i koleżanki forumowicze. Pióro wieczne ma być prezentem dla mężczyzny w wieku ok. 30 lat. Oto cechy jakie powinno posiadać:

1. Czarne z dodatkami złotymi lub srebrnymi

2. O wadze lekkiej lub umiarkowanej

3. Klasyczna stylistyka (np. a'la cygaro)

4. Marka obojętna (nie musi być znana)

5. Niezawodność (pióro na 100% będzie używane codziennie do pisania dziennika oraz w pracy)

Bez limitu cenowego. Może być za 1 zł, 100 zł lub 5 000 zł. Chodzi o to, aby spełniało powyższe wymagania.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i propozycje.

Kornel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się poszczególnym modelom. Jeżeli wszystkie te pióra są niezawodne, to wybór znacznie się zawęża. Montblanc 149, Pelikan M1000 lub M1050, Visconti Opera Master.

Wybór pióra wiecznego na prezent nie jest prosty, ale czy Montblanc, Pelikan i Visconti to tak samo rzetelni producenci? Jak uważacie, które z wymienionych piór najlepiej zniesie upływ czasu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych Montblanc jako najbardziej klasyczny, gustowny.

Pelikan też klasyczny, jednak z odrobiną koloru. Ja miałbym trudny wybór, mam Pelikana m600, m1000 jest większy, ale jeśli chodzi o ogólny wygląd jest bardzo podobny. Montblanc jest to klasyczne duże cygarko, a takowego jeszcze nie mam:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, odrzuciłbym Viscontiego. Pelikan M1000 jest moim zdaniem za duży, wolę M800.

A może Nakaya Portable Writer Black (albo Kuro-Tamenuri), stalówka M?

(Włączył mi sie nakayowy hype ostatnio).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornel,

Wszystkie trzy pióra, które wskazałeś to flagowe modele Montblanc, Pelikana i firmy Visconti. Zwróć również uwagę na takich producentów jak: Parker (model Duofold), Omas (Paragon), Stipula (Novecento), Waterman (Exception Ideal). Dobrej jakości pióra za stosunkowo niewielkie pieniądze znajdziesz także wśród propozycji od Regala (np. Elizabeth).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pilot 78G? W kryteria się wpasowuje, a ma naprawdę wysoką jakość w swojej (ok. 30-50 zł) kategorii cenowej.

chłopie, toma być eleganckie/odrobine nadete pióro

już widzę gościa na eleganckim spotkaniu, gdzie ponizej experta nie schodzi i młody człowiek wyciąga pilota...

niewątpliwie czułby się komfortowo, nie ma co ;)

skoro nie ma ograniczeń cenowych, a pióro ma być eleganckie i ciekawe proponuje dwa typy:

TWSBI 700 vac

waterman liaison

dla ułatwienia oba w Polsce iedostepne w sprzedazy

Edytowano przez vit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...