Skocz do zawartości

Pudło na pióra - listopad 2012


Alveryn

Polecane posty

Dawno nie było nic o nowych pudełkach. A tymczasem lepię sobie nowe pudełko. Kaseta numizmatyczna, bez mała klasyczny surowiec. :)

Trafiła się całkiem przyzwoita sztuka z litego drewna.

Założenia: żadnych gumek, żadnych gąbek, co najmniej 10 piór, być może dwa razy tyle (jeśli uda mi się pogłębić wieko; okropnie twarde jest :angry:).

Na chwilę obecną wygląda tak.

20121106PenBox.jpg

Jak pomierzę po wyschnięciu kleju, może uda się tam wcisnąć jedenastą rynienkę? Ale póki co, założenia konstrukcyjne wymagają pozostawienia pustych brzegów (trzeba gdzieś krawędzie materiału podwinąć ;)).

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Spóźniona, nudna aktualizacja. Bardzo dużo się zmieniło, wbrew pozorom.

20130127PenBox_zps2a98136c.jpg

"Cudownie" znikły drewniane klocki służące za wzmocnienie wyprasek na monety. Jest (prawie) równo i gładko.

Ale nadal nie da się tam zmieścić drugiej warstwy. :angry:

Po sklejeniu i usztywnieniu pierwszej tacki, mam od spodu jakieś 2-3 mm nadmiarowego materiału do starcia. Pióro potrzebuje ok. 2,5 cm luzu. Jeszcze jest szansa.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zeszlifowałem trochę materiału ze spodu, pogłębiłem rynienki i przy okazji wymieniłem materiał na czarny (pozwijał mi się podczas klejenia :angry:). Jest lepiej, choć nadal nie ma dość miejsca na drugą warstwę. To prawdopodobnie jeszcze nie jest ostateczna wersja.

20130626PenBox_zpsaa242998.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...