Skocz do zawartości

Jaki atrament do Pilota 78G?


Woltymand

Polecane posty

Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że któryś atrament sprawdzi się tu lepiej niż pozostałe. Może warto jedynie rozważyć NIE stosowanie czarnego Hero, by nie przytkać stalówki.

A wyboru - gratuluję. Obecnie sam piszę takim Pilotem 78G (w wersji zakraplaczowej)! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że któryś atrament sprawdzi się tu lepiej niż pozostałe. Może warto jedynie rozważyć NIE stosowanie czarnego Hero, by nie przytkać stalówki.

A wyboru - gratuluję. Obecnie sam piszę takim Pilotem 78G (w wersji zakraplaczowej)! :)

Pisałem przez dłuższy okres czasu czarnym Hero w 78G i problemów nie było - w sumie to przepływ był bardzo dobry, aktualnie mam zatankowaną 78G Sheafferem BB - również zakraplaczowo, postanowiłem dać szansę i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze - jako uszczelnienia wykorzystałem sztyftu/pomadki do ust Nivea for men :D.

Sheaffer BB w tym wypadku jest dosyć istotnym przykładem ponieważ zwracano uwagę na jego momentami słaby przepływ - co przy niektórych piórach również zaobserwowałem, a 78G ładnie z nim współpracuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sam piszę takim Pilotem 78G (w wersji zakraplaczowej)! :)

aktualnie mam zatankowaną 78G Sheafferem BB - również zakraplaczowo

Wszędzie miłośnicy tuningu! ;)

Dzięki za wskazówki. Trochę informacji jest też w tym wątku, być może pytanie powinno brzmieć: jakiego atramentu NIE stosować z "siedemdziesiątką ósemką", byłoby prościej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jak chodzi dobrze z Scheafferem BB to nie powinno być problemu. Ten atrament ma wolniejszy przepływ. Moje niektóre chińskie pióra, ktore nie chodzily na Sch. pięknie zaczęły pisać Parkerem.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...