Skocz do zawartości

Waterman C/F - poszukuję konwertera


Anya

Polecane posty

Cześć,

tak jak w tytule poszukuję konwertera do mojego "staruszka" Watermana. Chciałabym go wskrzesić, bo chociaż cieszy moje oczy, to jeszcze popisać by mógł.
Mam namiar (http://www.penbox.co...aterman.ink.htm) gdzie można kupić tę część. Jednak koszt około 70 zl + przesyłka to troszkę duuużo.

Czy ktoś z Was ma może odsprzedać taki konwerter? A może znacie źródło zakupu w Polsce?

Proszę o wskazówki,

pozdrawiam Anya.

P.S Nie mogę dołączyć zdjęcia, bo plik jest za duży. Nadrobię to jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Konis za adres :)

Już zamówiłam konwerter, czekam z niecierpliwością.

Troszkę zafrapowało mnie Twoje stwierdzenie:

To sklep nie za bardzo wie co sprzedaje.

co miałeś na myśli?

Udało mi się wkleić zdjęcia. Jak widać (mam nadzieję) stalówka przeszła swoje. Jak prowadzę ją na "sucho" po papierze, sunie gładko. Chwila prawdy nastąpi, gdy napełnię pióro.

post-369-0-87234500-1351457076.jpg

post-369-0-78450200-1351457095.jpg

post-369-0-31677600-1351457105.jpg

post-369-0-20931600-1351457119.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że sklep dając taki opis produktu:

Oryginalny metalowy tłoczek marki Waterman.

Tłoczek umieszcza się w piórze zamiast naboju, dzięki czemu można używać do pisania atramentu z butelki.

ani słowem nie wspomina, że jest to typowy konwerter do Watermana C/F.

Już sama nazwa "tłoczek" dla konwertera wywołuje u mnie uśmiech politowania.

Ale to może tylko ja tak jestem "zboczony", że chciałbym, aby sklep zajmujący się sprzedażą piór stosował właściwe nazewnictwo.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Konwerter już mam. Wszystko pasuje, ale pióro nie pisze dobrze. Pisze "sucho", przerywa atrament, robiąc pętelki zacina się. Nie drapie-na szczęście. Długo nie było używane.Pomyślałam, że zatkane. Udało mi się rozkręcić i przepłukać cienką rurkę (nie wiem jak ta część się fachowo nazywa-spływak?), troszkę była zaklejona,ale to nie pomogło. Może trzeba wymienić stalówkę? Fakycznie jest trochę zniszczona. Jeżeli macie pomysł co jeszcze mogę zrobić, to napiszcie.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter już mam. Wszystko pasuje, ale pióro nie pisze dobrze. Pisze "sucho", przerywa atrament, robiąc pętelki zacina się. Nie drapie-na szczęście. Długo nie było używane.Pomyślałam, że zatkane. Udało mi się rozkręcić i przepłukać cienką rurkę (nie wiem jak ta część się fachowo nazywa-spływak?), troszkę była zaklejona,ale to nie pomogło. Może trzeba wymienić stalówkę? Fakycznie jest trochę zniszczona. Jeżeli macie pomysł co jeszcze mogę zrobić, to napiszcie.

Dzięki

A moze wizyta u pana Wardeckiego pomoze? nie slyszalam o plukaniu pióra z dodatkiem plynu do mycia naczyn? pamietam z wykladów ZW, ze najlepsza jest woda i nic wiecej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...