Skocz do zawartości

Nabieranie atramentu gdy płytko


piko

Polecane posty

Mam taki problem, być może niezbyt poważny, ale zastanawia mnie, jak sobie radzicie, gdy w buteleczce jest już na tyle mało atramentu, że standardowe jego pobieranie nie bardzo wychodzi.

Bo ja przechylam buteleczkę i robię jakieś sztuki, aby się nie rozlało, gdyż w zasadzie obie ręce zajęte są trzymaniem pióra i kręceniem tłoczkiem.

A już zupełnie inny problem pojawił się z głębokimi buteleczkami (np. Visconti), gdzie do dna daleko, a konwerter zbyt krótki, więc nie ma za co trzymać.

Zazwyczaj te wszystkie problemy ujawniają się, gdy stan atramentu spada sporo poniżej połowy - ale wiadomo, że prędzej czy później to nastąpi.

Ciekaw jestem Waszych patentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisanych przez Ciebie przypadkach stosuję strzykawkę. To rozwiązanie niestety nie pozwala na napełnienie piór tłoczkowych, ale za to pozwala wykorzystać atrament do ostatniej kropli :) Rozwiązaniem byłoby pewnie też przelanie atramentu do innej buteleczki, której kształt umożliwia łatwiejsze napełnianie piór, które trzeba zanurzyć w atramencie. :)

Visconti ma w swojej ofercie kałamarz podróżny - to również byłoby dobre rozwiązanie na napełnianie piór, gdy w buteleczce zostało niewiele atramentu. :)

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zaopatrzyć w buteleczkę posiadającą malutki patent rozwiązujący ten problem.

Na przykład butelki z atramentami firmy Levenger, atramenty Penman Parkera je mają.

http://www.piorawiec...levenger-cocoa/

zdrówka

Rozwiązanie o podobnym efekcie mają atramenty Lamy. Zagłębienie po środku w którym zbiera się atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem atrament kosztuje ok 16.50€ za 150ml. Za jakiś czas prawdopodobnie wyjadę do Holandii więc spróbuję zdobyć jedną dwie buteleczki, ewentualnie trochę więcej na zamówienie ;P

A co do napełniania to nie mam jakiegoś wyrafinowanego sposobu, po prostu przechylam butelkę :)

Edytowano przez Dorian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaproponuję inne rozwiązanie - w mojej opinii ostateczne :)

kiedy atramentu zostaje dokładnie parę kropel, a nowy kałamarz jest w domu albo w sklepie podczas gdy my jesteśmy z dala od tego pełnego stosuję następujące rozwiązanie

odkręcam jak do tankowania urządzenie do nabierania atramentu, przechylam ostrożnie kałamarz i po kropelce (tak ze 3 sztuki) napełniam spływak, jak jest pełny wkręcam tłoczek i od nowa aż do zatankowania pióra albo wyczerpania atramentu

nie sądziłem, że atrament ma tak duże napięcie powierzchniowe, ale to naprawdę działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile kosztuje ten atrament w Hadze i czy byłbyś w stanie sprowadzić kilka buteleczek tego atramentu do naszego kraju? Szukam jakiegoś true blue

Bede w Polsce (Poznan) w okresie Swiat Bozego Narodzenia. Moge kupic dla tych, ktorzy sa zainteresowani. Atrament kosztuje 16.50 euro. Jesli jest ktos zainteresowany, to daj znac.

kleurenkaart-sample.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...