Skocz do zawartości

Witam :)


Aquaqu

Polecane posty

Grześ wita wszystkich milośników piór i innych artykulów piśmienniczych.

Chciałem wcześniej zasięgnąć waszej opinii przed zakupem, ale nie zdążyłem, więc kierowałem się wrażeniami wzrokowymi w sklepie mojatrafika.pl w sferze w Bielsko Biała....tam też kupiłem Waterman hemisphere delux metal,

nie mam pojęcia czy to dobry wybór. Jeszcze raz wszystkich gorąco witam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć... Waterman hemisphere zapewne Ci trochę posłuży dopóki skuwka się nie obluzuje ;-) z resztą tego modelu rzadziej się coś dzieje.

Pióro nowe, skuwka dość ciężko chodzi wrecz głośno stuka, ale jak ją wciskam i otwieram mam wrażenie że jest tam jakis silny spreżysty mechanizm...tzn jakaś wypustka na twardej spreżynie.. :) troche mi to przeszkadza ze tak ciezko się otwiera.

Edytowano przez Aquaqu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vit, Jastrzębiakiem to ja sie nie czuje jakoś :)

Skąd się tu wziołem?

Powód: Fascynacja piórami od zawsze właściwie, ale na tym się skończyło i nic więcej dalej nie było.

Zawsze mnie do nich przyciągało i je podziwiałem za kunszt, styl..za to że każde z nich jest dziełem sztuki. Zawsze każde z nich było dla mnie synonimem luksusu- pewnej odrębności (model, kolor atramentu).

Nigdy jednak nie miałem z nimi styczności jakiejś bliższej.

Tak naprawdę piórami rzadko pisałem..gdzieś je zgubiłem w swoim życiu, nie miałem na to czasu, w końcu zawsze wyręczyła mnie jednorazówka bic'a...i nie musiałem się martwic że gdzieś ją zgubie.

Używałem najprostszych modeli np.parker vector..jak dla mnie kompletne nieporozumienie- zbyt grubo pisze choć sunie jak po maśle.

Następny parker, nie pamiętam modelu niestety, wiem że był ciężki i że kosztował 10 lat temu około 240 zł....jedno pamiętam że był wielki i bardzo ciężki..i że skuwka pękła po roku...był czarny ale nie lakowany, jakby jakąś gumą pokryty (dobrej jakości gumą). Komuś go podarowałem.

Były też jakieś pióra Zenith, jakieś inne jeszcze..trochę się zraziłem. Jeden pisał za grubo, drugi był ciężki, a zenith był tak lekki że nawet nie zauważyłem jak mi fruuu z kieszeni zrobił, poza tym non stop mi zasychał.Na samym początku miałem Hero 616..to piękne peerelowskie pióro..z którym zapierniczałem do szkoły dumny jak paw :P

Jako że teraz mam troszke wiecej czasu, pieniędzy..a i jak przeglądam te wszystkie cuda z waszymi komentarzami (bo jestem laikiem) to dawna, niezrealizowana nigdy pasja teraz nadrabia stracony czas.

Mam narazie tylko trzy pióra:

1)Waterman hemisphere deluxe metal

2)Pióro które znalazłem w domu, prawdopodobnie jakaś tania chińszczyzna..sam nie wiem skąd je mam i co to jest. Wygląda solidnie ale skuwka jest malowana farbą.

3)Hero 616- sentyment! :)

No i miałbym czwarte z lat 40-tych, ale pewno ktoś mnie przelicytował na aukcji allegro a ja nie zdążyłem zareagować Bohler-Glorex, może nawet ktos z was :)

http://allegro.pl/stare-sygnowane-pioro-rohler-glorex-2-i2700740685.html

Pióra kupuje jak narazie na chybił trafił...dlatego też się tu znalazłem by choć trochę sie w tym wszystkim orientować w przyszłości.

Już wiem że następny musi być jakiś Pelikan.

...no to już właściwie wszystko o mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj świeżaku :)

Hemisphere?! Dobry wybór. Prosta, klasyczna, w kolekcji De Luxe troszku ekstrawagancka, ale czasami warto zainwestować w coś, co sprawia, że wyróżniamy się z tłumu :) Swojego czasu użytkowałam Hemisphere- w wersji czarnej CT i byłam bardzo zadowolona. Jak na początek wystarczy :) Ciesz się nią póki możesz, bo im bardzo będziesz wgłębiał się w świat piór wiecznych, będziesz odkrywał coraz to nowsze i lepsze modele- wtedy Hemisphere już nie wystarczy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...