Jump to content

Nierówne skrzydełka [Waterman Hemisphere]

kastorr
 Share

Recommended Posts

Witam,

ostatnio kupiłem WT Hemi i jak się okazało, ma nierówne skrzydełka i podczas pisania oraz przy zaczynaniu przerywa.

Zamieszczam zdjęcia, przepraszam za jakość. Zalecam oglądać w pełnej rozdzielczości - wyraźnie widać różnicę.

201210141332375571.jpg

Co mogę z tym zrobić? Proszę o porady.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Takie małe skrzywienie nie powinno mieć wpływu na to, czy pióro przerywa, czy nie. Spróbuj innego atramentu. Miałem takie przypadki, ale paluchami można tą przypadłość skorygować i nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi.

zdrówka

Byłem dziś u Pana Mieczysława Kubiaka w Poznaniu na Wrocławskiej i powiedział, że może wymienić stalowke za 90zl odrazu zauważył że pióro jest uszkodzone :-\ i mówił jeszcze ze może skorygować ta wadę ale nigdy nie będzie to samo....I teraz nie wiem co począć bo jeszcze zobaczyłem u niego m200 i poprostu mnie urzeklo....:-)

• 2 weeks later...

Odkąd mam m600p to nic mniejszego z pelikanów mnie nie urzeka. No chyba że coś z limitowanych, ale tylko w celach kolekcjonerskich a nie do pisania.

He, he....

No, ale jak komuś odpowiada lizanie loda przez szybkę....

Dla mnie to pióra służą do pisania. Pooglądać sobie mogę w necie.

zdrówka

Pełne poparcie ode mnie, który wszystkie 10 swoich sprawnych piór noszę ze sobą do szkoły ;)

A gdybyś miał ich 50 (czego życzę), też byś nosił? Na pewnym etapie posiadania trzeba robić selekcję bądź używać wymiennie (rotacyjnie), no i zaczynają się preferencje: to lubię, a to niech leży i wygląda.