Skocz do zawartości

Dobre, solidne pióro, kreślące cienką kreskę


rezeda

Polecane posty

Japonia chyba bezkonkurencyjna ale za to droga. Ale sie opłaci.

Czyja wiem czy droga... Pilot 78G drogi nie jest na ten przykład :)

A co do Inoxcroma, to ostatnio zdaje się poszedł też w pióra szkolne (mówiąc szkolne mam na myśli pióra podobne do my.pen, Pelikano, a także całej masy no-name-ów za kilka złotych), widziałem parę takich w Głównej Księgarni Naukowej.

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piko, nie wiem czy w czasach prl-u sprzedawali je w peweksie (mam 17 lat, więc nie żyłam w tamtych czasach), jednakże nie wiem czemu ale takie kolorowe plastikowe długopisy i pióra kojarzą mi się z tym właśnie okresem. Trochę kojarzą mi się też z kolorowymi, plastikowymi obsadkami na stalówki, które leżą w szufladzie u mojej babci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja wiem czy droga... Pilot 78G drogi nie jest na ten przykład :)

A co do Inoxcroma, to ostatnio zdaje się poszedł też w pióra szkolne (mówiąc szkolne mam na myśli pióra podobne do my.pen, Pelikano, a także całej masy no-name-ów za kilka złotych), widziałem parę takich w Głównej Księgarni Naukowej.

Inoxcrom szkołę mial cały czas w ofercie na swoje rynki, ma kilka fabryk po swiecie. Chyba rok temu lub wcześniej przestały przychodzić dostawy, generalny importer nie miał co sprzedawać. Jak robilem krótką histarie tej firmy to google podawaly wiadomości o strajkach, byli na krawędzi bankructwa i chyba to sie stało. Nie wiem może panstwo coś pomogło albo znalazl się inwestor, naprawde nie wiem ale towar znowu zaczął przychodzić. Są nowe modele.

www.inoxcrom.pl

Może można by tam zasięgnąć opinii.

Jest to firma robiące do piór wszystko we właśnym zakresie, u siebie. Nie kupuje nawet stalówek tylko robi własne.

Pozdrowionka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ale na stronie głównej, którą podał kerad jest napisane:

a to oznacza, że raczej nic z tego :(

Niekoniecznie. To że cała domena jest na sprzedaż nie oznacza, że sklep internetowy nie funkcjonuje.

Jak widać trwa totalna wyprzedaż asortymentu, więc warto się załapać.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad kupnem Pilota 78G albo Lamy Safari aczkolwiek nie wiem na które się zdecydować.

Do tej pory pisałem Crossem Aventura które kupiłem od kolegi za 6zł ze stalówką F aczkolwiek ta była dla mnie zbyt gruba i mokra (miało to swoją zaletę, że pióro sunęło gładko bez żadnego drapania) - ciężko było się mieścić pisząc kratka pod kratką jakieś działania matematyczne.

Szukałem więc pióra zostawiającego cienką kreskę (coś jak długopisowe 0,3-0,5) i czytając fora zobaczyłem że pilot 78g spełnia moje wymagania choć wydaje mi się on zbyt lichy/delikatny - chciałbym aby pióro było w miarę solidne tzn.nie miało jakiś luzów, nie pękało przy dokręcaniu itp.

Spotkałem się też z wieloma pochlebnymi opiniami o piórze lamy safari aczkolwiek obawiam się że jego stalówka F będzie pisała zbyt grubo jak na to co oczekuję (wersji XF nie widziałem w Polsce a zakup i sprowadzenie stalówki osobno przekroczyło by mój budżet).

Moglibyście mi doradzić co najlepiej by było wybrać do 100zł i czy obawy dotyczące powyższych piór (mała solidność 78g i lamy piszące grubiej niż oczekuję) mają miejsce w rzeczywistości?

Edytowano przez Trex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross Aventura za 6 zł :blink: niezły deal. A co do pilota to jeżeli nie traktujesz pióra barbarzyńsko to nie powinno nic mu się stać. Fakt, że ten pilocik wraz z dłuższym użytkowaniem traci na walorach estetycznych (wycieranie się pozłot na klipsie i skuwce) ale stalówki są wytrzymałe i bardzo dobrze piszące.

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ten pilocik wraz z dłuższym użytkowaniem traci na walorach estetycznych (wycieranie się pozłot na klipsie i skówce)

<grammar nazi>Po pierwsze, skuwka to nie stalówka.</grammar nazi>

Po drugie, pozłotę na skuwce to najlepiej od razu czymś spolerować, i mieć "bandlessa"

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz nad którymś z inoxcromów dostępnych na ich stronie (chodzi mi o te promocyjne). W oko wpadła mi SAGA, ale na razie nie wiem czy ją kupię, mam za mało informacji. Możecie coś powiedzieć o trwałości tych piór i grubości kreski? Czy lakier nie odpryskuje itp? Które z tych piór moglibyście polecić? I jeszcze jedno pytanie: jak dokonać zamówienia w tym ich sklepie internetowym, bo nie widzę nigdzie opcji "dodaj do koszyka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam, że post pod postem ale weszłam sobie na stronę Lamy i zobaczyłam Lamy nexx. Co możecie o niej powiedzieć? Czy jakość i grubość stalówek taka jak u Safari. Czy jest to porównywalnie dobre pióro czy jednak dużo gorsze niż Safari?

"Sercem" pióra jest stalówka. Reszta to dodatek. Lamy mają rewelacyjne stalówki, a do tego sporo wariantów (od XF do kaligraficznych), zatem jest w czym wybierać. W Safari/Al Star/Nexx są wykorzystywane identyczne stalówki. Rożnica tkwi w materiałach wykorzystanych przy produkcji korpusu (plastik/aluminium/plastik) i wyglądzie. IMHO Safari/Al Star wyglądają poważniej niż Nexx. Ale wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...