Jump to content

Dobre, solidne pióro, kreślące cienką kreskę


Recommended Posts

Tak jak w temacie poszukuję pióra piszącego dość cienko ok. 0,5mm.

Chcę jednak kupić jakieś porządniejsze pióro tak do 60 zł.

Zastanawiam się nad parkerem. Co możecie powiedzieć o modelach: IM oraz o vectorze? Chodzi mi m.in. o grubość kreślonej linii i materiały z jakich wykonane jest pióro, czy stalówka nie szoruje po papierze (tak jak np. w Zenith OMEGA) i czy elementy metalowe i posrebrzane/pozłacane się nie ścierają. Jeśli możecie polecić mi jakieś inne pióra spełniające w.w. kryteria byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję za pomoc. Obecnie piszę piórem Herlitz (nie jest to my.pen.) nie wiem jaki model bo nie mogę znaleźć w internecie ale pióro jest srebrne ze stalówką, klipsem i obrączką koloru złotego. A, i stalówka ma oznaczenie M. Myślę, że to pióro jest całkiem OK, ale jak dla mnie pisze jednak za grubo, poza tym obrączka i klips strasznie się starły (przynajmniej w moim piórze) i to po bardzo krótkim czasie użytkowanie (może 2 tyg.)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz cieniutkiej kreski, to o Parkerze do 60 zł. zapomnij. Do 60 zł. generalnie wybór jest dość ograniczony, ale powinno się dać kupić chwalone za solidność Lamy Safari ze stalówką EF lub F. I to byłby chyba najlepszy wybór poza produktami z Chin. Tu masz sporą gamę piór, ale różnie bywa z pewnością co do grubości kreski.

Link to comment
Share on other sites

Parker - nie. Za tą cenę Parker ma pióra kiepskiej jakości, poza tym stalówki w Parkerach nie mają nic wspólnego z cienką linią, nawet F pisze grubo jak jakiś flamaster.

Radzę spróbować Pilota 78G, bardzo dobra stalówka i cieniutka linia (F Pilota bije wszelkie rekordy)

Link to comment
Share on other sites

Są jeszcze polskie pióra Moongraf i Toma. Te stalówki to nie masełka ale piszą dość cienko i nie drapią. Moongraf jest jeszcze solidnym metalowym piórem.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/673-moongraf-sonata/

Jest bardzo duży wybór chińskich piór w hurtowni Aris we Wrocławiu i sprzedają przez internet. Polecam Baoer 100 i Jinhao 321 i 325.

Toma to kontynuacja francuskiego Reynoldsa.

Dzisiaj jeszcze natrafiłem na pióra Milord po 48zł. ale nic o nich powiedzieć nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Masz już wiele głosów "Parkerom - nie!". Przyłączam się do nich. Mam Frontiera. Pisze taką krechę, że można nim zamalowywać tło. Dostałem w prezencie mniejszego metalowego Parkera P.II który pisze nieco cieniej. Ale na naprawdę cienką ładną kreskę nie licz. Mam jakieś chińskie niewielkie i ładne pióreczko. Kosztowało chyba 3 zł kilka lat temu. Pisze lekko i cienko i nadaje się do damskiej rączki. Ale to trzeba traktować jako przypadek. Masz już szereg porad co do Pilota, Lamy. Potwierdzam też konisa co do Rotringa. Kosztuje 60 zł, pełny zakres stalówek do wyboru. Mi trafił się znacznie taniej. Pisze świetnie! Ja, pomimo posiadanie tego Rotringa, jestem jak skwercio, fanem Sheaffera. Jestem zafascynowany tą marką. No, ale to są już sentymenty :)

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się nad tą Lamą, tylko kurczę jej wygląd nieco odstrasza, tym bardziej, że bardzo lubię eleganckie pióra. Ona mi się kojarzy z pewexem i PRL-em.

Lama jest faktycznie bardzo lamowata. Tak dziwna, że coś w sobie ma. Ale z pewnością nie musi się podobać. Chyba postawiano w niej raczej na cechy użytkowe. Bo te to ma. Jak to Lama

Link to comment
Share on other sites

Lamy co prawda nie Safari ale Alstar byl moim pierwszym piórem po odwrocie od długopisu. Najbardziej podobają mi sie ze współczesnych piór jednak Parkery IM, ale Alstar na tyle przykuł moją uwagę, że wybralem jego i nie pożalowalem nigdy tego wyboru. To chyba jedna z bardzo nielicznych firm europejskich, która trzyma jakość piór z niskiej półki.

Są jeszcze Online i hiszpański Inoxcrom (nie wiem tylko czy nie zbankrutował), one także trzymają dobrą jakość piór które można kupić za około 100zł.

Chiny jakość podnoszą i są jeszcze tanie.

Japonia chyba bezkonkurencyjna ale za to droga. Ale sie opłaci.

Jestem pewien, że Safari jest dobrym wyborem. Jest jeszcze Lamy Studio stosunkowo niedrogie i bardzo ładne.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...