Jump to content

Nowe, budżetowe TWSBI !?

Guest
 Share

Recommended Posts

Producent TWSBI Diamond 540, które recenzowałem w poprzednim wpisie właśnie pochwalił się koncepcją nowego pióra, które określił mianem "Economic Model". Pióro oznaczone kodem PP017 ma kosztować ok. 25-30 $. To byłoby rzeczywiście mocne uderzenie, tym bardziej, że przy tej cenie będzie wyposażone w tłokowy mechanizm napełniania. Wizualizacje są bardzo obiecujące.

blg_m_20121005twsbi1.jpg

Więcej na www.nykiel.art.pl

TWSBI nie ma problemu z ceną piór, a z dostępnością.

PP017 wygląda obiecująco, 540 nie zamówiłem bo nie chciałem płacić za przesyłkę/podatek/cło. Docelowo to piórko przy zamówieniu ze stanów wychodziło koło 250zł, zdaję sobie sprawę, że niektórym się udawało bez podatku zamówić, ale nie chcę się bawić.

Inną rzeczą jest to, że wolę kupić sobie jakiegoś Sheaffera z lat 40-50 lub Eversharpa:P

To zawsze jest kwestia oczekiwań, gustów i potrzeb. Jest jasne, że to może być propozycja dla szukających nowego, budżetowego pióra o niezłych parametrach. Co do dostępności, to niestety... decyduje wielkość rynku najwyraźniej. Też nad tym ubolewam.

Tak się właśnie nie raz zastanawiałem (nigdy nic nie zamawiałem z tak odległych zakątkó Ziemi):

Skąd użędnicy celni wiedzą co jest w paczce? Czy sklep ma obowiązek zadeklarować zawartość? No i co z przesyłkami prywatnymi - czy też muszą przejść kontrolę calną?

Nie moge znaleść ale na Starym forum była gdzieś dyskusja na temat cla i VAT-u. Ale jest jakaś kwota wolna od cła. Może to nie byloby problemu z tym modelem?

Gorze jest ze zbiorowym zamówieniem.

Edited by kerad

• 4 weeks later...

Skąd użędnicy celni wiedzą co jest w paczce? Czy sklep ma obowiązek zadeklarować zawartość? No i co z przesyłkami prywatnymi - czy też muszą przejść kontrolę calną?

Pisałem (na starym forum m.in. i ja o moich doświadczeniach w tym zakresie), cyt.:

Oczywiście przeszło przez cło (pióro było rozpakowywane, a następnie wszystko oklejono taśmami z napisem Poczta Polska) - na szczęście opłat celnych nie pobrano, gdyż sprzedawca z własnej inicjatywy zadeklarował wartość przedmiotu jako 20 USD.

http://www.piorawieczne.fora.pl/sklepy-internetowe,17/engeika-ebay-jap,2161-30.html

Pisałem (na starym forum m.in. i ja o moich doświadczeniach w tym zakresie), cyt.:

Oczywiście przeszło przez cło (pióro było rozpakowywane, a następnie wszystko oklejono taśmami z napisem Poczta Polska) - na szczęście opłat celnych nie pobrano, gdyż sprzedawca z własnej inicjatywy zadeklarował wartość przedmiotu jako 20 USD.

http://www.piorawiec...ap,2161-30.html

Rozpakowanie paczki powinno nastąpić tylko i wyłącznie w twojej obecności, tak przynajmniej ja uważam. Tzn. nie znam prawa w tej kwestii, ale w mojej opinii uczciwym byłoby takie zachowanie.

Rozpakowanie paczki powinno nastąpić tylko i wyłącznie w twojej obecności,

Nie wiem, czy mamy na to jakikolwiek wpływ, bo robi to Urząd Celny (czy jak go tam zwą). I tak należy się cieszyć, że wsad paczki pozostał niezmieniony. Przecież zamiast fajnego zakupionego pióra mógłbym zastać jakiś pisak za 5 zł z marketu. Sztuka jest sztuka i wszystko gra. Albo ktoś mógł pokusić się i zabrać naboje załączone do przesyłki. Trzeba jednak wierzyć w uczciwość ludzką :)