Jump to content

Lamy 2000 - opinie


RafKal

Recommended Posts

Cóż... Moim zdaniem to pióro ładniej wygląda na zdjęciach i w opisach, niż na żywo.

Super-hiper materiał, z krórego ma być wykonane, wygląda jak zwykły plastik i równie łatwo pęka - przynajmniej w moim przypadku.

Pisze... poprawnie, twardo, dosyć sucho.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Zauważyłem, że moja Lama pluje atramentem podczas wyciągania ze skuwki, plama atramentu pojawia się w dolnej części sekcji. Zalana jest od dobrych kilku mcy Yama-Budo, generalnie płukanie w destylowanej wodzie nie usunęło problemu. Dokładniej dwa dni było OK, ale jak zaczęło już ubywać atramentu w zbiorniku problem znowu wystąpił.

Link to comment
Share on other sites

Wypłucz w wodzie z ludwikiem.

Z eyedropperami miałem przeboje, że kiedy kończył się atrament zaczynały pluć- wystarczyło dopełnić i problem znikał (do następnego razu)- myślę, że ta większa ilość powietrza w zbiorniku bruździ, rozszerzając się czy w inny sposób zwiększając wypływ atramentu- proszę, niech się fizyk wypowie, bo ja dziś głowy na to nie mam zupełnie (to jest tak, że część atramentu w pojemniczku trzyma tę resztę w spływaku, żeby nie leciała jak głupia, w naboju ma łatwiej, w wielkiej cysternie to się szwenda po całym zbiorniku i nie pracuje).

 

[edycja]

A może masz pęknięcie w sekcji? Takie wzdłużne, włosowate, które się maskuje w szczotkowanym wykończeniu?

 

Nie zauważyłem jak na razie kruchości materiału. Problem widzę za to w dociążeniu na sekcję- w razie upadku ochoczo ustawi się stalówką w dół...

Proponuję popatrzeć w internetach co w bogatszych krajach domorośli eksperymentatorzy z lamą czynili.

A osobną kwestią są naprężenia własne w poliwęglanach- jak się trafi na zły kawałek plastiku, to on pęknie sam z siebie.

Edited by drEvil
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, w dolnej części sekcji, w miejscu gdzie spływak styka się z sekcją, mimo kosmicznego spasowania, zawsze jest trochę mokro. Jest mokro, taka mikro, cieniutka linia atramentu, ale moje pióro nigdy nie "pluło". Zalewam je Pelikanem 4001 turkusem. Może wcisnąłeś je trochę do sekcji i szczelina jest większa?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Zanim mi odpisałeś napełniłem do pełna i jest OK. Staram się zawsze uronić;) 2-3 krople ateamentu podczas napełniania i różnicę zaciągam powietrzem. Tak powinno się postępiwać w tego typu systemach. Możliwe, że próżnia się zmniejsza...

Obejrzę dokładnie sekcję pod kątem pęknięć.

Edited by konrad white
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Moje Lamy 2000 ma ciasne spasowanie skuwki z korpusem. W trakcie zdejmowania skuwki występuję więc lekkie podciśnienie - nie miałem jednak nigdy problemu z "pluciem" atramentem. Może jednak dla atramentu o bardzo dobrym przepływie na szerszej stalówce (ja mam EF) taki problem może się pojawić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...