Skocz do zawartości

Jaki kolor atramentu do pióra vintage?


Pilot Inspektor

Polecane posty

Były już tematy o tym jaki atrament można stosować w starych piórach żeby nie zrobić im krzywdy, ale nie było o kolorze.

A ja zawsze zastanawiam się jaki atrament będzie najlepiej pasować do danego pióra np do Sheaffer's Tuckaway z 40 lat, albo do do Slimfolda. Brązowy? Granatowy? a może czarny? Jestem ciekawy co Wy o tym myślicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie. To nie szukasz atramentu pasującego do pióra. Szukasz czegoś, co najbardziej spełniałoby Ciebie. Czyli Twoją osobowość. Wiem co mówię (piszę). W psychografologii jest taki mały dział dotyczący atramentów jakimi posługuję się konkretna osoba. Jest to motyw trochę marginalny, ale jednak jest. Więc najtrafniejsza jest tutaj podpowiedź skwercia: "jaki chcesz". Poszukaj, popróbuj i będziesz wiedział. Ja parę lat posługiwałem się niebieskoczarnym, jak radzi kerad. Obecnie znudziło mnie to i kupuję kolorowe. Jak piszą tu różni mistrzowie piór, czasami jakiś atrament nie spisuje się najlepiej z konkretnym piórem - w tym nikt Ci nie doradzi.

A tak z trochę innej beczki. Mam zbiorek starych rękopisów różnego autoramentu. Zdecydowana większość jest sporządzona czarnym, który jest w zasadzie szarawy. Moje brązy od razu wyglądają staro. Ale ciekaw jestem jak będą wyglądały jeśli dotrwają do starości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryard ja próbuje wielu atramentów, w zależności od dnia, nastroju.

Pioro-Atrament? Jest związek, np do mojego Pelikana m600 nie wleje atramentu czerwonego. Do Visconti Pericle jakoś pasuje mi niebieski.

Czyli jest związek psychoatramentowy :) Nauka górą. Choć myślę, że generalnie króluje przypadkowość w doborze kolorów. Mówię o masowym piszącym. No i jeszcze kto pisze uparcie tylko piórem? Kupka Maniaków! ;) W mojej pracy dokumenty sporządzane piórami to dokumenty historyczne. No, może nie tak dosłownie. Ale raczej z lat siedemdziesiątych i starsze o ile pochodzą ze Wschodu. Krajowe to raczej starsze. Ale jak się roztkliwiam nad dawną kaligrafią :rolleyes: Cudo!!!

A jeśli chodzi o związek pióra z atramentem, To ja zakitowałem pióro czarnym Pelikanem. A i nabyłem kilka zakitowanych nie wiem czym ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z trochę innej beczki. Mam zbiorek starych rękopisów różnego autoramentu. Zdecydowana większość jest sporządzona czarnym, który jest w zasadzie szarawy.

W sumie właśnie mniej więcej o to mi chodziło. tzn wiem jakie kolory mi się podobają, ale chciałbym wiedzieć też jakich używano kiedyś do pisania piórami. Także na tą chwilę zostaję przy czarnym i niebiesko-czarnym (w sumie do tego ostatniego zacząłem się nawet trochę przekonywać) ale żeby nie było tak nudno, w starym piórze Geha mam fioletowego pelikana 4001.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienienienienienie i jeszcze raz nie

niebieskoczarny jest nijaki

to blublek jest nudny

taki mlody a już skleroza go napadła... to pewnie od tych śpiewów ;)

Iiiii tam zaraz nudny... Pelikan Blue-Black jest fajny...to niebieskie są nudne, bo powszechne :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...