Jump to content

witam kolekcjonerów piór!


pixiorq

Recommended Posts

Witam

Mam na imię Marcin, jestem miłośnikiem piór, aczkolwiek ich nie kolekcjonuję ;) mam za to w swoim posiadaniu złote pióro (18 kr) i szukam kogoś kto pomoże mi określić pochodzenie i wiek tego pióra, a nawet określi wartość, chciałem zamieścić zdjęcia w odpowiednim forum, ale tam nie mogę napisać tematu..., jeśli ktoś byłby zainteresowany zdjęciami to podeślę na maila

pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Witamy, zdjęcia najlepiej wrzucić na dropbox'a, lub jakiś serwis do hostowania zdjęć. Co do piórka to napisz temat odpowiedni i najpewniej ktoś będzie wiedział co to za model, w kwestii wycen... pióro jest warte tyle ile za nie chcą dać ludzie, nie raz jest sytuacja gdzie pióro warte 400zł, leci za więcej, bo trafi się dwoje którzy mają do danego modelu sentyment.

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/594/pioro.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/836/pioro2yn.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/32/pioro3.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/838/pioro4.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/836/pioro5.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/109/pioro6.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/10/pioro7.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/685/pioro8.jpg/

tak jak widać na zdjęciach nie jest to typowe pióro z lat współczesnych, całe jest ze złota (sprawdzane u jubilera), na stalówce napis "Wing - Flow U.S.A. 3" (to już powinno pomóc określić wiek pióra), długość pióra 22,5 cm., zapięcia etui chyba z mosiądzu sądząc po nalocie, to by było chyba wszystko, mam nadzieję, że zdjęcia są w miarę wyraźne ;)

Link to comment
Share on other sites

To może oznaczać kilka rzeczy. Na przykład pióro wieczne wprowadzone na rynek przez Chiltona w latach 30. XX w. Albo tanią, pozłacaną i niezbyt starą (współczesną? patrząc na ilości, jakie się pojawiają na Kole, pewnie ktoś to nadal gdzieś produkuje) stalówkę do piór wiecznych. Tylko że obiekt na zdjęciach nie jest piórem wiecznym. Mógłbyś zrobić zdjęcie dolnej strony stalówki oraz zbliżenie napisów na stalówce?

Link to comment
Share on other sites

To raczej nie jest stalówka Chiltona. Wydaje mi się, że ziarno nie jest przylutowane, ale "zgniecione", jak w "stalówkach no-name ze średniej półki". Raczej stalowa, pozłacana. Co do samego pióra, bez nazwy producenta albo innych znaków szczególnych trudno zgadywać, kto je popełnił. Może to być nawet jednorazowy wybryk nieznanego rzemieślnika.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

chyba, że ktoś ma lepsze pomysły ;)

Dokupić lepszą stalówkę i pisać. ;)

Ciekawe, że obsadka jest dostosowana do stalówek od piór wiecznych. Albo przynajmniej takie odnoszę wrażenie. To daje spore pole do kombinowania z uszlachetnieniem piórka. :)

Która część jest z litego złota: górna "chorągiewka" czy łącznie z przedłużoną "dudką"? Jak to jest wyważone? Musi strasznie podrywać stalówkę przy pisaniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...