Skocz do zawartości

Temat miesiąca: Pióra z lat 20. i 30.


ArielN

Polecane posty

Chyba Ci pomogę z tymi zdjęciami.

Blackbird @ryard'a

e5e17fcb3b4f97cf.jpg

f986389a9eef069d.jpg

5784741de9b8ba16.jpg

4cd18f72b409af64.jpg

Mabie Todd produkował pióra, które mieściły się w trzech segmentach cenowych, co oczywiście wiązało się w jakiś sposób z ich jakością.

Swan - najwyższy poziom cenowy i jakościowy.

Blackbird - poziom średni

Swallow - poziom cenowy najniższy, popularne tanie pióra.

Choć Blackbird należał do tego średniego segmentu cenowego, jednak jakością dorównywał Swanom, a stalówki Blackbird'ów były bardzo dobrej jakości i posiadały spory flex.

Pióro ze zdjęcia jest nieźle zachowane, brak typowej dla wyrobów z HB dyskoloracji. Stalówka co prawda jest wygięta, ale można ją delikatnie naprostować. Jest także zbyt płytko osadzona. powinna być schowana głębiej, bo w trakcie pisania może się ruszać. Nowy gumowy zbiorniczek na atrament, to drobiazg. I można pisać.

Załączę zdjęcie przykładowego pióra Mabie Todd Swallow.

15c12f75064d80aa.jpg

PS. Przyszło mi do głowy, że wygięcie stalówki mogło powstać w wyniku dokręcenia skuwki. Jeżeli stalówka jest tak płytko osadzona, to może nie mieścić się w skuwce.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszło mi do głowy, że wygięcie stalówki mogło powstać w wyniku dokręcenia skuwki. Jeżeli stalówka jest tak płytko osadzona, to może nie mieścić się w skuwce.

zdrówka

Diagnoza przyczyny tego szponowatego wygięcia jest chyba prawidłowa.Stalówka wogóle nie była osadzona. Trzymała się spływaka "ot tak" ale nawet stawiała lekki opór przy odrywaniu. Mam nadzieję, że to będzie nawet sympatyczne piórko do użytku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...