Skocz do zawartości

Pióro forumowe PWF 2012


ArielN

Polecane posty

Dzisiaj byłem w lubelskim empiku. Lamy Safari "stało" tam po 89,90 PLN. W związku z tym zapowiedziana cena pióra forumowego (100 PLN, bez cła i VAT-u) nie wygląda zbyt różowo!?

Spodziewałeś się, że edycja ściśle limitowana, produkowana na zamówienie w 50 egzemplarzach, unikalnie grawerowana, będzie tańsza niż "masówka"? :blink:

Poza tym, jakie "bez cła i VATu"? Pisze przecież, że ostateczna kwota do zapłaty to 98,72, i w to nawet jest już wliczona wysyłka.

Cena, według mnie, wygląda bardzo "różowo", a ja nie kupuję dlatego, że mnie nawet na zwykłe Safari nie stać :)

P.S. Mi właśnie stanęła przed oczami wizja Pilota 78G w takim zestawieniu kolorystycznym... ^_^

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Spodziewałeś się, że edycja ściśle limitowana, produkowana na zamówienie w 50 egzemplarzach, unikalnie grawerowana, będzie tańsza niż "masówka"? :blink:

Owszem! Cena pióra staro-forumowego (40 szt. - Edison by USA, też grawerowane) była mniejsza niż cena katalogowa (a tam przecież dochodziły jeszcze cło i VAT)!

Edytowano przez zecer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem! Cena pióra staro-forumowego (40 szt. - Edison by USA, też grawerowane) była mniejsza niż cena katalogowa (a tam przecież dochodziły jeszcze cło i VAT)!

Tyle, że Edison robi pióra właściwie na zamówienie, PWF-owy Pearl był u nich więc dużym i jednolitym zamówieniem - sytuacja tutaj jest więc dokładnie odwrotna, no nie?

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: Wstawiłeś 3 posty jeden pod drugim <_<

Po 2: Dla firmy tak dużej jak Lamy, 50 piór tak "niskopółkowych" jak Safari... to właściwie nie jest hurt :D A muszą do tego jednak maszyny przestawić, grawer strzelić...

EDIT: widzę, że musicman zdążył to napisać przede mną :)

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1: Wstawiłeś 3 posty jeden pod drugim.... <_<

Regulamin tego zabrania?

Po 2: Dla firmy tak dużej jak Lamy, 50 piór tak "niskopółkowych" jak Safari... to właściwie nie jest hurt :D A muszą do tego jednak maszyny przestawić, grawer strzelić...

To Twoja opinia.... Cena hurtowa powinna być mniejsza niż detaliczna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zecer - wybacz, ale jeśli pióro z jakichkolwiek względów Ci nie odpowiada, proszę, nie wchodź w ten projekt. Zupełnie serio i bez ironii - proszę. Będą inne, być może bardziej dla Ciebie odpowiednie przedsięwzięcia. Nic na siłę. To pióro ma łączyć, integrować Użytkowników PWF, a nie wywoływać niezgodę.

Tak, przy okazji - używanie wielkich liter w wypowiedziach odbierane jest na forach jako krzyk. Ot, taki zwyczaj.

A floodowanie, czyli wstawianie kilku postów pod rząd, rzeczywiście, nie zabronione regulaminem PWF, jest po prostu niegrzeczne, nieeleganckie. A fakt, że na wielu forach po prostu zakazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zecer - wybacz, ale jeśli pióro z jakichkolwiek względów Ci nie odpowiada, proszę, nie wchodź w ten projekt. Zupełnie serio i bez ironii - proszę. Będą inne, być może bardziej dla Ciebie odpowiednie przedsięwzięcia. Nic na siłę....

Cieszę się, że chociaż Admin stanął na wysokości zadania, tj. zrozumiał o co mi chodzi :). Niestety nie można tego powiedzieć o pozostałych uczestnikach dyskusji.

Ponieważ cena pióra mnie nie satysfakcjonuje, ponadto chciałbym mieć wpływ na to, jak ono będzie wyglądało - wycofuję swój akces (wolę sobie kupić pióro w sklepie - tańsze i w kolorach takich, jakie mi odpowiadą).

Edytowano przez zecer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mareksns - przyznam, że udało Ci sie mnie wprawić w konsternację. :hmm1:

Na 14 numer? Lista w tej chwili liczy 50 numerów. Zobacz na poprzedniej podstronie. Możesz spokojnie zapisać się pod numerem 51, czyli na listę rezerwową.

Ponieważ cena pióra mnie nie satysfakcjonuje, ponadto chciałbym mieć wpływ na to, jak ono będzie wyglądało - wycofuję swój akces (wolę sobie kupić pióro w sklepie - tańsze i w kolorach takich, jakie mi odpowiadą).

Bardzo się ciesze i dziękuję za odpowiedzialną postawę.

Teraz gwoli wyjaśnienia dla wszystkich - pióro forumowe nie ma i nie będzie miało swojej ceny detalicznej w sklepach, ponieważ się tam nie pojawi. Lamy w takiej konfiguracji złoży je specjalnie dla nas.

Czyli obecnie lista wyglad tak:

1. Drake29a

2. Lux

3. Vit

4. ArielN

5. Thay

6. ryard

7. Cwiekoszczak

8. Lena

9. adamon

10. konis

11. smok

12. R0tring

13. Szeryf

14. Sealfocus

15. Airacobra

16. krzyskup

17. Zegarmistrz

18. Mariusz

19. augustar

20. Long Tom

21. Thiell

22. Cardassia

23. Pilot Inspektor

24.luc8

25.TEDI28

26. Alveryn

27. Musicman

28. eye_lip

29. wojdyk

30. Kamil

31. Tukan72

32. Anatol

33. Zdzich

34. Robson

35. andreo

36. Maciek

37. hr.Krasiński

38. Papri

39. D@dik

40. Akszugor

41. Antynomia

42. Pan_Q

43. Kerad

44. Wojtek

45. Uczeń Czarnoksiężnika

46. Colchea

47. mario66

48. pior_nick

49, rodia77

50. Pióromaniak

51. mareksns

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to nie przemyt, ale.... cło i VAT w przypadku pióra z Niemiec (Zjednoczona Europa) nie wchodzi grę! Trzeba wiedzieć co się pisze....

Owszem jeżeli dany produkt został wyprodukowany na terenie UE cło odpada, ale nawet w takim kraju jak Niemcy jest obowiązkowa stawka VAT w związku z tym nawet jeżeli kupisz bezpośrednio u naszych sąsiadów ten podatek masz już wliczony w koszt produktu.

Ale jak już napisano wcześniej - nie pasuje Ci, nie musisz kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ta dyskusja, zecer po prostu liczył na Lamy Safari w lepszej cenie niż sklepowa i tyle. Najwyraźniej idea forumowych piór ogranicza się dla niego do upustów z tytułu grupowych zakupów. Można i tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ta dyskusja, zecer po prostu liczył na Lamy Safari w lepszej cenie niż sklepowa i tyle. Najwyraźniej idea forumowych piór ogranicza się dla niego do upustów z tytułu grupowych zakupów. Można i tak.

..... i jeszcze konwerter, złota stalówka i może kryształek od Swarovskiego na captopie...

Ręce opadają :(

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

najpierw wychodząc z założenia, że "winny się tłumaczy"

to nie odniosę się do komentów mojego postu o "cierpliwości" - a który odczytano jako "o poganianiu"

pozwolę sobie o podsumowanie tego co mnie się udało zrozumieć....

Będziemy mieli limitowaną serię 50 piór

wyprodukowanych przez Firmę LAMY

opartą na modelu SAFARI

i kolorystyce PWF

Lamy_Safari_PWF_v11.jpg

LAMY Safari PWF

stalówki - stalowa, do wyboru: F, M, B lub LH (Left Handed)

system napełnienia nabój

Koszt 98,72 PLN.

Bardzo proszę o odpowiedź na zadawane już wielokrotnie pytania:

czy istenieje możliwość (za dodatkową opłatą) zamówienia:

czarnej stalówki

img0328uo.jpg

konwertera

21ew8PEXWiL._SL500_AA300_.jpg

Uprzejmnie proszę o powstrzymanie się z komentami typu "sie andreo czepia lub marudzi"

Proszę traktować to jako najzwyklejsze pytanie... osoby, która być może odpowiedzi na te pytania gdzieś przeoczyła (bo może już "gdzieś" one są).

Edytowano przez andreo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w lubelskim empiku. Lamy Safari "stało" tam po 89,90 PLN. W związku z tym zapowiedziana cena pióra forumowego (100 PLN, bez cła i VAT-u) nie wygląda zbyt różowo!?

Trzeba było już sobie kupić ;-P : na pewno było to wydanie forumowe z Twoim Nickiem i w kolorach forum...

Eh... ludzie... pióro robione na zamówienie z grawerem w limitowanej edycji i jest płacz o różnicę 8,82 pln (już nie wspomnę o wliczonej przesyłce)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było już sobie kupić ;-P : na pewno było to wydanie forumowe z Twoim Nickiem i w kolorach forum...

Eh... ludzie... pióro robione na zamówienie z grawerem w limitowanej edycji i jest płacz o różnicę 8,82 pln (już nie wspomnę o wliczonej przesyłce)...

...nie licząc czasu osób zaangażowanych. Ale to wszystko przecież nie ma znaczenia :-) tylko te 8,82. Szkoda komentować nawet.

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Utwórz nowe...