Skocz do zawartości

Pióro z odkrytą stalówką


Anatol

Polecane posty

Nie wiem czy ten temat już był poruszany (ja nie trafiłem), ale mamy dwa obozy pióro z zakręcaną skuwką i wsuwaną której zwolennicy twierdzą że szybciej pióro jest gotowe do pisania. Nie musimy przecież po każdym zapisie zabezpieczać pióro bo czy tak czy siak to robimy to jednak pamiętanie że atrament wyschnie jest lekko irytujące. Robiłem testy na dwa pióra w czasie

5 - 10 - 15 minut na piórach : Clipper i Cross Townesend obydwa ze stalówką F na atramencie Koenigsblau. Obydwa pióra zdały wszystkie próby lecz zaskoczeniem dla mnie było że po czasie 15 minut leżenia z odkrytą stalówką Cross przegrał z Clipperem gdyż zaczynając zdanie od słowa... zobaczymy.... Clipper napisał bezbłędnie natomiast Cross zgubił góry daszek litery..z.. i pierwsze 4 litery były na czarno zamiast na niebiesko...Cieszę się że Clipper dobrze pisze ale nawet Konis nie był w stanie dokładnie ustalić pochodzenia piórka zaś Cross jest jednak znany ogółowi pióromaniaków i teraz sęk w tym czy postawić Crossowi zarzuty prokuratorskie czy darować winę. Czy ktoś robił tego typu testy i jak one wypadły..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...