Skocz do zawartości

Pióro ze stalówką F i dużym zbiorniczkiem atramentu. Do ok. 40 zł.


Cement

Polecane posty

I to za mało?! Jak dla mnie napełnianie pióra co tydzień nie jest jakimś wielkim problemem :P Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, nic mi nie przychodzi na myśl :/ Może to z tego tematu: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/548-vacmobil-czyli-parada-parkera-w-janesville-1935/ ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo piszesz, mi reform starcza na 2-4 dni intensywnego pisania, inne piora nawet krocej w zaleznosci od przeplywu;)

Piora tak po prostu maja ze trzeba je napelniac co jakis czas.

Baoera 78 w sumie jak chce sobie popisac mokra i troche grubsza stalowka to w sumie moglbym napelniac i codziennie.

Jezeli chcesz pioro ktorego nie trzeba czesto napelniac to polecam pilota z F, bardzo sucha kreska czyni to pioro naprawde ekonomicznym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78 G i konwersja na pióro zakraplaczowe, dostaniesz ok 2,5 ml zbiorniczek na atrament, co jest mniej więcej 3 razy większe od tego co oferuje ten model reforma.

Jestem zaskoczony pojemnością tego "zbiornika" gdyż (pomijam Montblanc) ostatnio Omas Super Paragon szczyci się że ma "największy" zbiornik czyli 1.81ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piora zakraplaczowe bija na glowe pod wzgledem pojemnosci jakiekolwiek inne systemy napelniania, pioro o najwiekszym zbiorniku o jakim slyszalem to bylo indyjskie pioro zakraplaczowe (bodaj wality airmail, lub cos podobnego) o pojemnosci okolo 5,7 ml, co chyba deklasuje wszelka znana mi konkurencje - nawet TWSBI Diamond 540 ma chyba nieznacnie powyzej 2 ml, vac pewnie troche wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piora zakraplaczowe bija na glowe pod wzgledem pojemnosci jakiekolwiek inne systemy napelniania, pioro o najwiekszym zbiorniku o jakim slyszalem to bylo indyjskie pioro zakraplaczowe (bodaj wality airmail, lub cos podobnego) o pojemnosci okolo 5,7 ml, co chyba deklasuje wszelka znana mi konkurencje

http://peninkcillin....pen-review.html

there's one more solution for you: remove the piston and use the entire barrel as a reservoir, converting the pen to an eyedropper with an incredible 6ml of capacity.

niewielka różnica, ale zawsze... ;)

co do konwersji na eyedropera - nigdy tego nie robiłem. ale generalnie wygląda to tak, ze odręcasz pióro, wyjmujesz nabój/konwerter, nalewasz (zakraplaczem ;)) do obudowy atramentu, uszczelniasz jescze najlepiej silikonem gwint obudowy, i gotowe.

czytałem nawet o zmianie Frontiera (widziałem na allegro za ok 30 zł + wysyłka) na zakraplacz. nie wiem z jakim skutkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnianie to raz na kilka napełnień, no nie?

Nie wiem jak u ciebie to wygląda, ale u mnie raz na kilka odkręceń skuwki w pilocie muszę delikatnie dokręcić sekcje do korpusu bo się delikatnie luzuje, luzik, kiedy nie ma tam atramentu, jednak w przypadku pióra zakraplaczowego... no właśnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sekcja i tak sie troche moze luzowac, w wyniku wstrzasow lub normalnego uzytkowania, nie jest to jakis super wielki luz i byc moze dodatek gestego smaru silikonowego zapobiegnie przypadkowym luzom na zlaczeniu sekcji i korpusu. Moze mam wadliwy model, ale i tak faktem jest ze przypadki odkrecenia mialy miejsce a przy piorze zakraplaczowym nie powinny miec miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko PO CO gigantyczna pojemność? Mi Pelikan M150 wystarczał na tydzień bardzo intensywnego pisania. Visconti Rembrandt z konwerterem styka na tydzień normalnego pisania. Podejrzewam, że Reformy mają podobnie. A przepłukać pióro od czasu do czasu nie zawadzi...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cement, przecież masz Vistę. Dokupisz od kulkowego korpus i masz zbiornik z atramentem na pół roku ;)

Ja mojego Urbana F muszę co tydzień napełniać, a używam go tylko do matmy :lol: Natomiast Sheaffera ze stalówką M co 2-3 tygodnie, a używam do większości przedmiotów ;) Najmniej ekonomiczny jest Al-Star M - on chleje jak nienormalny, a piszę mniej-więcej tyle co Urbanem. Także tankowanie co tydzień to jak najbardziej normalne "spalanie" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...