Skocz do zawartości

Witajcie


Rufus

Polecane posty

Witajcie!

Jestem student Rufus :) z piórami mam związek od zawsze, jakaś odwieczna niechęć do długopisów ;) Może i z tego powodu, iż długopisem pisanie wychodzi mi gorzej niż piórem.

Mój dorobek na dzień dzisiejszy to:

* Moongraf Maestro czarny, już z lekko odlakierowany na końcówce korpusu, z wiadomego powodu;

* Parker, srebrny gładki, którego nie mogę zidentyfikować;

* Tetis Pluton Line 320, srebrny z rowkami, jednak jako pióro mocno używane, poprzecierane, następca Vectora, utracił w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach pierścień kończący skuwkę, przez co skuwka się rusza, ale mimo to dobrze się trzyma

* Parker Jotter CT, czerwony, w prezencie otrzymany na szkolne mikołajki od koleżanki, trochę wylewa przez co zastanawiam się nad jego wymianą na inne.

med_gallery_567_18_1451396.jpg

med_gallery_567_18_1656270.jpg

med_gallery_567_18_1351938.jpg

med_gallery_567_18_1574606.jpg

są to piórka z niższej półki, które dobrze się sprawują, może poza tym lejącym Parkerem. Wcześniej to były raczej zwykłe pióra, pióra dla leworęcznych oraz wyżej wspomniany i pierwszy świadomy zakup Vectora.

Aktualnie korzystam z atramentów Pelikana w kałamarzu:

* brylantowo-czarny

* błękit królewski

* brązowy

* brylantowo- zielony

gallery_567_18_607370.jpg

konwertera jeszcze nie posiadam, gdyż wolę duże naboje, a konwertery z tego co wiem, to są tylko małe.

używam więc strzykawek tuberkulinowych, mogą być też insulinowe o pojemności 1ml. z dopakowaną igłą po 24gr/komplet. Samodzielne kompletownie zestawu igła+strzykawka to koszt czasami 34-36g/komplet, czyli się oszczędza od 10zł za 100 sztuk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na PWF i czuj się jak u siebie :) No i gratuluję ciekawej kolekcji.

DZIEŃ DOBRY.

Witaj

Dzieńdoberek!

DZIEŃ DOBRY.

Witamy serdecznie.

witaj

dziękuję, za to przywitanie i przyjęcie mnie do grona :)

pierwszy dzień i już się czegoś o moim piórniku nauczyłem :)

Masz Parkera IM i na niego nie narzekasz? :blink:

Parker IM, jak i drugi Parker, służą i służyły jako pióra kolorowe, a więc nie wiodące, z tego powodu ciężko mi jest się ustosunkować.

IM czasami ciężko chodzi po kartce, po zakupie szczególnie, może to kwestia tego iż jestem leworęczny, ale przy takim krótkim użytkowaniu nie często się to zdarza, gdyż kolor to głównie do wyszczególniania informacji w notatkach, niż do pisania teksu ciągłego.

gdyby nie te parkery kolekcja byłaby fajna

Czy to jakaś ogólna niechęć do firmy Parker, której raczej unikać?

Edytowano przez Rufus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jestem ze 2/3 razy starszy od skwercia...

cieszy więc staruszka ta psychoanaliza

odnośnie pakera - nigdy z żadnym bliżej i dłużej się nie zapisałem - głównie ze względu na ich jakość

nawet atrament hero cenię wyżej niż ten parkerowy,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...