Skocz do zawartości

Jakie pióro wybrać/kupić do 50zł?


nuyt678

Polecane posty

Wartość rzeczywista tych piór to mniej więcej 20 zł za plastikowego 40 za metalowego. Choć trafiają się fajnie piszące egzemplarze. Moja matka dostała ode mnie stalowego Vectora ze stalówką F i jest nim zachwycona. Na 3 moje vectory 1 pisał nieźle choć to plastik i skuwka po roku się mocno obluzowała 1 dobrze i tylko 1 tak sobie. Są gorsze pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce niczego za bardzo krytykowac gustow i w ogole, ale ja za vectora nie dalbym wiecej jak 25, zlotych, inna sprawa ze w zyciu mam/mialem dwa vectory, jottera i reflexa (byla jakas wyprzedaz) i nigdy wiecej juz sie chyba nie skusze na zadne pioro tego producenta...

Nie przesadzaj - Parker produkuje też fajne piórka, no, ale może faktycznie, nie po 50 zł. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzam przestać myśleć o Parkerach, Watermanach i Pelikanach w tej cenie - tanie pióra od tych firm to badziewie.

Kup Pilota 78G - nie zdobędziesz pióra z lepszą stalówką w cenie do 50 zł.

Tylko pamiętaj - Japończycy ludek drobny i precyzyjny, toteż Pilotowa F-ka jest jak europejskie EF, a M jak F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Safari - proste i niezawodne, pisze praktycznie każdym atramentem (nigdy mi nie zaschło), jest praktycznie niezniszczalne (wala mi się luźno po teczce od prawie roku i nic się z nim nie dzieje), bije na głowę konkurencję w tym segmencie (jakość wykonania), ale może być nieco droższe niż te 50 zł. Zwłaszcza w sklepie stacjonarnym i zwłaszcza, jeśli doliczysz tłoczek (nie ma w zestawie).

Ewentualnie zapoluj na Pilota 78g. Za około 50 zł na Alle dostaniesz pełen zestaw (pióro, naboje startowe, aerometryczny konwerter), ale stalówki ma cieniutkie (pilotowe M to jak europejskie EF). Jeśli lubisz cienką kreskę - to pióro dla Ciebie. Jeśli wolisz nieco grubszą - zainwestuj w Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...