Skocz do zawartości

KaWeCo Dia


Alveryn

Polecane posty

Nie ma się z czego śmiać. ;)

To ja kupiłem ten "obraz nędzy i rozpaczy"

Między innymi dla tej stalówki - "NIE ORYGINALNIEJ STALÓWCE NAPIS,,DEGUSSA"

Są to jedne z najlepszych stalówek jakie znam.

A piórko wcale nie wygląda źle :)

A tak wygląda stalówka firmy Degussa.

1bccdc88bd35f97a.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim stalówkę ktoś potraktował kombinerkami, piękny zestaw poprzecznych linii. :cry:

Uszczelka oczywiście skurczona i pokruszona. Dorobię korek albo jakiś silikon, zależy co mi się uda pierwsze kupić/znaleźć. Kombinatorzy z FPN załatwili identyczny tłok oringiem. :)

Największy problem mam z kołnierzem od spływaka - wygląda na do połowy wykręcony i nie rusza w żadną stronę.

... i z takim drobnym faktem, że pióro jest prawie złamane na pół pod samym okienkiem podglądu. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. :P

Będę sukcesywnie uzupełniał temat o nowe zdjęcia.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z kupionym na Allegro piórem, które ktoś określił mianem "obraz nędzy i rozpaczy"

Proponuję, aby na nie rzucić okiem, bo jest tego warte.

Kaweco Dia 87A z lat 30.

Pióro miało wyschnięty tłok z naturalnego korka. Wystarczyło całonocne jego nawilżenie, aby pióro znów stało się szczelne i bezproblemowo można je było napełniać atramentem. Na wszelki wypadek uszczelniłem pokrętło tłoczka odrobiną silikonowego smaru. Troszkę mydła i wody i piórko odzyskało swój dawny połysk. Nawet nie musiałem go rozbierać, aby przygotować je pracy. Pióro co prawda powinno mieć stalówkę firmy Kaweco, ale ta, którą posiada, stalowa firmy Degussa, jest naprawdę doskonała.

03ecb16871e2a0ef.jpg

d3f552670ac98ffc.jpg

f6ce07b071ccafa6.jpg

f29c61eee3c66f03.jpg

b14e352b2dd91353.jpg

6f6a23d3b5ae8e5f.jpg

0aad8874a3ad7a8d.jpg

433f99a059afc631.jpg

Porównanie z modelem Kaweco Dia 805 z lat pięćdziesiątych.

54f6e9c485651227.jpg

e228cb4c8a6f5529.jpg

Na zachowanej oryginalnej gwarancji widać datę i miejsce sprzedaży pióra. Za kilkanaście dni będzie to już 60 lat.

2dba1ed013aa45ea.jpg

Próbka możliwości stalówki Degussa.

08deadd17c96a34e.jpg

Model Kaweco Dia z lat trzydziestych był podstawą do wypuszczenia na rynek modelu Kaweco Dia 2 w dzisiejszych czasach. Jednak współczesny model nie ma systemu napełniania typu piston filler, lecz jest na naboje, ewentualnie konwerter.

08f8bd59d6e78a6b.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A tymczasem moje Dia zostało najpierw złamane do końca (na styku okienka podglądu i gwintu; do tego końca brakowało naprawdę niewiele), a następnie sklejone przy pomocy rozpuszczonego celuloidu. Na razie trzyma, nieszczelności nie wydmuchałem. W wolnej chwili zabieram się za korek do tłoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...