Jump to content

Kolor Krwi :)

Pinky

Recommended Posts

Niedługo w Lublinie startuję z grą terenową RPG, opartą na legendach miejskich. Miasto zwane bywa Czarcim Grodem i w scenariuszu zakładam podpisanie cyrografu z jakimś czartem, a jak wiadomo te podpisuje się albo spisuje własną krwią, na pewno będzie taki cyrograf jednym z rekwizytów w grze.  Tu pojawia się problem, nie znam takiego atramentu który byłby dostatecznie krwisty. Zakładam że nie będzie to kolor skrzepłej krwi rdzawy, tylko taki magicznie zachowujący kolor :) oddziaływujący na wyobraźnię. W ostateczności mógłby być jakiś tusz, mam odpowiedni klimatycznie wyglądający kałamarz i użył bym w trakcie gry maczanej stalówki. Przeglądam atramenty już któryś dzień z kolei i mam parę typów, ale nie mam pojęcia jak będą eksponowały się na papierze i czy kolor będzie odpowiednio nasycony. Drodzy forumowicze macie większe ode mnie doświadczenie i obycie w temacie atramentów, proszę pomóżcie i napiszcie jakieś propozycje. 

Diamine Oxblood wyglądał mi krwiście (no i nazywa się odpowiednio), aczkolwiek z czerwieni próbowałem jeszcze tylko Rouge Caroubier (J.Herbin) i Red 187 (Franklin) więc nie mam dużej bazy do wypowiadania się.

To ja mam jeszcze pytanie naprowadzające. Jaki rodzaj papieru masz zamiar wykorzystać? Jeśli klimatycznie użyjesz jakiegoś kremowego zamiast białego koloru, to odcienie atramentów mogą się subtelnie różnić. 

Direct Sun Robert Oyster da radę na jaśniejszym odcieniu papieru, ale przy kremowym może być za ciemny. 

Koleżanka z mojej pracy dostała od męża w prezencie atrament KWZ Czerwień Złodzieja i on wygląda jak krew, zwłaszcza w eyedropperze. 

Co do Diamine Oxblood to moim zdaniem on bardziej wpada w brąz niż czerwień. Piszesz, że to nie ma być kolor zakrzepłej krwi, więc w tym momencie odpada. Bo mnie osobiście oxblood kojarzy z taką "przeleżaną" krwią.

Jeśli ma być magicznie krwisty to Diamine Oxblood nie jest najlepszym wyborem, po wyschnięciu robi się rudo czerwony, blisko prawdziwej zaschniętej krwi, może trochę bardziej czerwony. Zobacz J. Herbin Rouge Grenat albo Diamine  Red Dragon, KWZ Bordowy (Maroon) też może wyglądać fajnie na takim cyrografie. 

Najbardziej efekciarski będzie Red Dragon, tylko uwaga długo schnie. Wszystkie 3 nie wyglądają jak prawdziwa krew ale to kolory, który się ludziom tak kojarzą.

Czerwone kolory zwykle mają największe przekłamania na zdjęciach/filmach więc trudno się kierować tym co można znaleźć w sieci. Zwykle są bardziej intensywne na zdjęciach niż w rzeczywistości. Ale tak w celach poglądowych:

Edited by TopikSH