Skocz do zawartości

Dobry wieczór, drodzy Forumowicze!


dar

Polecane posty

Cieszę się, że znalazłem tak miłe i sympatyczne miejsce w sieci, skupiające entuzjastów wiecznych piór i atramentów. Sam uwielbiam pisać piórem (i ołówkiem), długopisy mogłyby dla mnie nie istnieć.

Zanim zdecydowałem się do Was dołączyć, przeczytałem większość dotychczasowych Waszych postów - i muszę przyznać, że Wasza wiedza, znawstwo tematyki, siła fascynacji, a także przyjemna atmosfera panująca na forum okazały się dla mnie nieodparcie przekonujące :)

Moja przygoda z wiecznymi piórami zaczęła się - nie jestem tu pewnie żadnym wyjątkiem - od szkolnych piór „chińskich” (lata siedemdziesiąte), do których namawia się dzieci, by ćwiczyły umiejętność odręcznego pisania. Obecnie posiadam pióro Waterman Laureat w kolorze czerwonym marmurkowym, jest to zresztą moja ulubiona marka. Mam też kupionego jakieś piętnaście lat temu Scheaffera, bardzo przyjemny model, choć nie znam jego nazwy (pewnie poproszę o pomoc przy jego identyfikacji). Prócz pisania piórem mam jeszcze jedną „słabość” - po prostu uwielbiam się im przyglądać. To jakiś dziwny rodzaj fascynacji tymi, bez wątpienia, dziełami sztuki nie tylko użytkowej, która pewnie wszystkich nas tu jednoczy.

Pozdrawiam wszystkich nowych znajomych

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :D

Prócz pisania piórem mam jeszcze jedną „słabość” - po prostu uwielbiam się im przyglądać. To jakiś dziwny rodzaj fascynacji tymi, bez wątpienia, dziełami sztuki nie tylko użytkowej, która pewnie wszystkich nas tu jednoczy.

A to akurat nazywa się zboczeniem. Niestety na tym forum z tego Cię nie wyleczą, za to pogłębią chorobę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie opisujesz żadnego pARKERWA

a posiadasz szifera i łotermana

wery gut :)

Czyżbyś był anty-parkerowcem? ;)

À propos Parkera: zakupiłem ostatnio niebieskiego Vectora z myślą o córce i nowym roku szkolnym. Komentarz córki: „za lekkie, za chude, zbyt plastikowe”. Sam mam trudności z wygodnym pisaniem tym piórem, gdyż trzymam je w miejscu, gdzie sekcja łączy się z korpusem, tworząc kłujący w palec próg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...