Skocz do zawartości

Jakie pióro dla pierwszoklasisty, czyli pióro dla siedmiolatka, polecacie?


Polecane posty

Ja wiem, że są miliony piór, ale lepsze od Pilota są albo dużo droższe, albo trudno dostępne... albo brzydkie (Safari :))

Jakbyś miał "dochody" 50 zł/mc, to też byś się nie spieszył do Watermanów, tak swoją drogą...

a sprawiasz wrażenie jakbys znał tylko tego pilota

ostatnio na allegro kupilem dzieciakowi hemisfera za 55 zł, da się...

A, bo wiesz... "dorośnięci" ludzie z takimi dochodami to już się w ogóle do niczego raczej nie spieszą... ;)

nie rozumiem o czym piszesz

i nie sądzę byś do mnie to pisała...

Ok. Od teraz będę wychwalał pod niebiosa Sheaffera Fineline :P

Tyle, że ciężko doradzać ludziom jego zakup, bo w Polsce pojawia się do kupienia raczej nieczęsto ;)

nie ma sprawy, wychwalaj sobie co chcesz, byleś dostrzegał, że poza jednym piórem, aktualnie przez Ciebie wybranym, są inne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wiesz, vit, tym razem to chyba jednak było wprost. :) Jeśli dorosły człowiek godzi się na dochody rzędu 50 PLN na miesiąc, to nie spieszy się nie tylko do Watermanów, ale raczej do niczego się nie spieszy. Ma czas. :P

Aczkolwiek może też nie umiem czytać między-pomiędzy i nie wiem, co Autorka chciała przez to powiedzieć. :hmm1:

Co do przedmiotu dyskusji - dla pierwszoklasisty P78G będzie aż nadto. Choć można się jeszcze rozejrzeć.

Może Pilot Metropolitan? Trochę droższy, ale ciekawy.

A może Herlitz my.pen style? Te pióra doskonale piszą - jeśli stylistyka odpowieda warto sie nimi zainteresować.

Z BiC-ów, zdecydowanie - All-in-one.

No i Lamy Safari - nie do zajechania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedmiotu dyskusji - dla pierwszoklasisty P78G będzie aż nadto. Choć można się jeszcze rozejrzeć.

Może Pilot Metropolitan? Trochę droższy, ale ciekawy.

A może Herlitz my.pen style? Te pióra doskonale piszą - jeśli stylistyka odpowieda warto sie nimi zainteresować.

Z BiC-ów, zdecydowanie - All-in-one.

No i Lamy Safari - nie do zajechania.

dla pierwszoklasisty pilot 78g to ostatnie pioro - ani ładne, ani szpanerskie, ani drogie, ani różowe...

dla dziecka kupuje się ładne pióra

a dzieci do 3 klasy powininny pisać ołówkiem - moje tak czyniły

EDIT: jak pioro nie bedzie ładne, dzieciak nie bedzie chciał pisać piórem

DLATEGO PIÓRO MA BYĆ ŁADNE

Edytowano przez vit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, vit, Ty masz takie doświadczenia, a inni - inne:

W przypadku mojego syna nie sprawdziły się żadne Pelikany Pelikano, BICi (już prędzej niż Pelikano Junior) tylko stary dobry Pilot 78G. Jedyny przy którym zeszyty i ręce nie były oblane atramentem. Pelikano Junior był naszym największym rozczarowaniem - on ma stalówkę B, koszmar. BIC jako tako, następnie wygrzebany z szuflady teściów i chyba nigdy nie używany Inoxcrom (plastikowy, czerwony, model nieznany) - ale Pilota nic nie przebije. Syn go uwielbia i pisze dwiema sztukami na raz (jedna w domu, jedna w szkole).

Myślę, że sporo zależy od szkoły, samych nauczycieli, a i rzeczony siedmiolatek ma już niemało do powiedzenia w tej kwestii. B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakie polecacie pióro wieczne dla pierwszoklasisty (siedmiolatek)? Mam swoje typy: Jinhao, Pelikan, Reform. Mogą być?

Przeczytałam ten post szukając informacji o piórach reform. Od lat piszę tym piórem, jakąś tanią wersją, ale ma rewelacyjną stalówkę, miękką, choć niegrubą. Ułamała mi się obsadka i z tego powodu pióro zasycha. Chciałabym kupić nowe..

Ciekawa jestem, gdzie je można znaleźć? Proszę o informacje!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam ten post szukając informacji o piórach reform. Od lat piszę tym piórem, jakąś tanią wersją, ale ma rewelacyjną stalówkę, miękką, choć niegrubą. Ułamała mi się obsadka i z tego powodu pióro zasycha. Chciałabym kupić nowe..

Ciekawa jestem, gdzie je można znaleźć? Proszę o informacje!!

Cześć!

Sprawdzałaś na allegro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...