Jump to content

Powolne dni, szybka wysyłka


_Pióromaniak_

Recommended Posts

Powolne dni, szybka wysyłka

20230829_151748.thumb.jpg.343a578805c3e5306a812c04d215b127.jpg

Żyjemy, a przynajmniej tak nam się wydaje. Prowadząc butik papierniczy o niezbyt potężnych rozmiarach (biznesowych i fizycznych) trzeba się liczyć z ryzykami: np. kaszel = zamykamy. Ci z Was, którzy się o nas martwią i systematycznie zaglądają na Ogrodową sprawdzić czy drzwi pozostają niezmiennie zamknięte albo dzwonią pytając o zdrowie, utwierdzają nas w przekonaniu, że nasze myślenie o Pióromaniaku jako relacji z ludźmi było uzasadnione. Zdaje się, że to właśnie składnik poczucia satysfakcji empatycznych sprzedawców piór. Na szczęście czujemy się jako tako i niedługo w pełni sił wrócimy na miejsce. Tymczasem niestrudzenie, pod osłoną nocy, pakujemy Wasze zamówienia wypchane po brzegi małymi radościami. Odbierają je od nas równie uśmiechnięci kurierzy i to pomimo dziwacznych godzin przekazywania przesyłek, ale do tego zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić. Życie toczy się dalej.

W świecie produktowym dzieje się wiele. Przyjeżdżają paczki z tym i z tamtym, a za każdym razem szczęście z odkrywania rzemieślniczych nowinek z różnych zakątków świata przeżywamy jak dzieci. Druga fala radości przetoczy się przez Pióromaniaka, gdy będziemy dzielić się nimi z Wami.

Dopiero co nawiązaliśmy współpracę z manufakturą Sonnenleder podchodzącą do wyrobów skórzanych zgoła inaczej niż większość wytwórców (więcej w Gangu Pióromaniaka), a już odnaleźliśmy drogę do rzemieślników zajmujących się na co dzień zamykaniem kwiatów w szkło. Europa skrywa więcej tajemnic niż nam się wydawało. Ale nie ma lepszego detektywa niż szklanka gorącej herbaty, chwila czasu oraz google. Nawet, gdy wokół pełno chusteczek. Jesień to również czas kalendarzy. Na horyzoncie majaczy Traveler’s Notebook na 2024 rok.

W butiku podczas naszej nieobecności nie słychać muzyki z gramofonu, ale, gdy tylko wrócimy, to się od razu zmieni. Obiecujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...