Jump to content

Jinhao 750 lub 450 G ze stalówką flex - warto na początek?


Recommended Posts

Do zaczęcia zabaw ze stalówką flex lepiej zainwestuj w obsadkę i używaj tych stalówek zgodnie z przeznaczeniem - maczając. One nie są przystosowane do piór wiecznych, będziesz miał dużo irytującej walki z ustawieniem tego tak żeby podawało odpowiednią ilość atramentu, i jeśli nie będziesz tego mył i osuszał po każdym użyciu to stalówka szybko skoroduje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Rittel said:

lepiej zainwestuj w obsadkę i używaj tych stalówek zgodnie z przeznaczeniem - maczając. One nie są przystosowane do piór wiecznych

No i dowiedziałem się czegoś nowego. Biorąc pod uwagę, że flexem mam zamiar bawić się z doskoku i tylko do krótkich, ozdobnych tekstów, to faktycznie Twoja propozycja nabrała rumieńców. To w którym kierunku iść, jeśli mówimy o maczanej stalówce na początek? 

Link to comment
Share on other sites

.

8 godzin temu, zami napisał:

@Klerk Ty chyba się bawiłeś 450-tką?

Oj tak, bawiłem się, bawiłem, nieraz przechodziło to w zaciętą walkę😂. Zacząłem od kupionego X450 z gotową stalówką ZebraG. To była porażka, klęska! Dobrze że udało się wyrwać tą stalówkę zanim zupełnie zardzewiała. Uważam te filmy z Internetu za oszukańcze, gdzieś na Forum wyjaśniam szczegóły. Natomiast sama stalówka ZebraG jest chyba najodpowiedniejsza dla początkujących, a to dlatego że jest dosyć twarda i nie taka ostra jak te "profesjonalne"😉.   Potem nastał czas eksperymentów, gdy olbrzymim nakładem pracy szlifowałem stalówki w przeróżnych konfiguracjach. Wielu z Was pamięta, ale dla "nowych" przypomnę, że niektóre potrafią tak:

xY53Ei9.jpg

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/12823-problem-z-piórami-jinhao-leją-po-kilku-dniach/?do=findComment&comment=188870

Na koniec porada praktyczna: aby stalówka nabrała więcej atramentu z kałamarza można od spodu umieścić rozciętą rurkę albo stary ułamany spływak i przymocować np. plastrem, ciasnym pierścieniem z większej rurki (np. termokurczliwa), itp. 

Miłej zabawy! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...