Skocz do zawartości

Witam Piórkowiczów!


ryard

Polecane posty

Jestem nowy forumista a stary piórkowiec. Zajmuje się grafologią więc to coś koło pisma. Zajeździłem już kilkam piór bo marne były. Ostatnio zacząłem interesować się trochę poważniej. Mam kilka współczesnych Parkerów, kilka nieokreślonych, parę miłych staroci: Pelikan, Omega, Wearever, Sheaffer, nawet jakies rosyjskie. Może jeszcze sie tym pochwalę. Ostatnio wpadło mi jakies pióro ze skuwką Krywita. Spróbuję wrzucić zdjęcia. Skuwka jest ciekawostką a pióro zagadką. może ktoś mi podpowie, co to jest? i Czy to zakraplaczowe? No bo ja jestem jednak zielony.

post-413-0-82917300-1345538201.jpg

post-413-0-69197300-1345538228.jpg

post-413-0-99900100-1345538213.jpg

post-413-0-65768400-1345538264.jpg

post-413-0-94270200-1345538297.jpg

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Uwaga: Wkroczyłeś na teren o wyjątkowym stopniu zapiórzenia i zapratchetcienia (plagę królików już chyba opanowaliśmy). Ryzykujesz: 1) zostanie przekonanym do zakupu pióra o cenie przekraczającej Twoje miesięczne zarobki (jakkolwiek wysokie by one nie były) 2) zarażenie chorobami: piórozą (chociaż jak tu jesteś, to pewnie już ją masz), pratchettomanią (główni nosiciele: Alveryn, Pingwin i ja), osmioporozą (choroba dopadająca czasami Forumowiczów, im bogatszy jesteś, tym wyższe ryzyko zarażenia).

Zostałeś ostrzeżony, teraz uciekaj! Dla nas już nie ma nadziei... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Uwaga: Wkroczyłeś na teren o wyjątkowym stopniu zapiórzenia i zapratchetcienia (plagę królików już chyba opanowaliśmy). Ryzykujesz: 1) zostanie przekonanym do zakupu pióra o cenie przekraczającej Twoje miesięczne zarobki (jakkolwiek wysokie by one nie były) 2) zarażenie chorobami: piórozą (chociaż jak tu jesteś, to pewnie już ją masz), pratchettomanią (główni nosiciele: Alveryn, Pingwin i ja), osmioporozą (choroba dopadająca czasami Forumowiczów, im bogatszy jesteś, tym wyższe ryzyko zarażenia).

Zostałeś ostrzeżony, teraz uciekaj! Dla nas już nie ma nadziei... ;)

Dzięki za ostrzeżenia. Są tak straszne, że chyba zostanę :)

Na razie największym wyzwaniem było znalezienie przycisku do zapisania tego pierwszego postu. Jeśli trudności będą narastały to sam odpadnę :(. Ale jeśli to był najwiekszy próg dla nowicjuszy, to ja już jestem stary wyżeracz! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest to zakraplacz. W zakraplaczach atrament dozuje się od góry poprzez wlanie go pipetą/strzykawką, po czym zakręca i pisze.

Prosty i niepsujący się system napełnień. No, poza możliwością przeciekania ;)

Tutaj, chyba system jest typu Parker: rurka + gumka/zbiorniczek + metalowa tulejka + metalowa blaszka.

Została tylko rurka, więc po tym wnioskuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest to zakraplacz. W zakraplaczach atrament dozuje się od góry poprzez wlanie go pipetą/strzykawką, po czym zakręca i pisze.

Prosty i niepsujący się system napełnień. No, poza możliwością przeciekania ;)

Tutaj, chyba system jest typu Parker: rurka + gumka/zbiorniczek + metalowa tulejka + metalowa blaszka.

Została tylko rurka, więc po tym wnioskuję.

Też mi się tak widzi. Tylko tam nie ma miejsca na gumkę. obsadka wchodzi w korpus całkiem ciasno. No i oczywiście czegoś tu brak, Bo jest gwint i ten cienki pieścień. A stalówka była pewnie zakryta. Nota bene, lekko skrzywiona. Jakby leworęczny ktoś cisnął. To piórko to moze chińczyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ciekawa zagdka. ja bym obstawiał coś w stylu pierwszych 51 (vacumatic) bez przedniej części. Chińczycy też produkowali takie pióra (ja mam Lucky/Wing Sung o takiej budowie). Próbowałeś może odkręcać tą tylną część? na zdjęciach wydaje się być widoczna granica plastiku. i czy stalówka ma jakieś napisy? (czasem widać je dopiero po wyciągnięciu z kolektora)

Niestety osłona kolektora od współczesnego Hero 616 raczej nie będzie pasować. ale czasem można upolować te starsze, o innych proporcjach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ciekawa zagdka. ja bym obstawiał coś w stylu pierwszych 51 (vacumatic) bez przedniej części. Chińczycy też produkowali takie pióra (ja mam Lucky/Wing Sung o takiej budowie). Próbowałeś może odkręcać tą tylną część? na zdjęciach wydaje się być widoczna granica plastiku. i czy stalówka ma jakieś napisy? (czasem widać je dopiero po wyciągnięciu z kolektora)

Niestety osłona kolektora od współczesnego Hero 616 raczej nie będzie pasować. ale czasem można upolować te starsze, o innych proporcjach

Bingo!

Przepraszam. Tak byłem przejęty zamieszczaniem mojego pierwszego postu, że zapomniałem że toto się rozkręca. A obecność tłoczka to chyba dość istotne. No nie? Więc to moja wpadka.

A to moja nowa fotka

post-413-0-17427100-1345551704.jpg

(oj, musiałem jeszcze mocniej skompresować bo przekraczam limity)

A poza tym podzielę się radością z rozpakowania w międzyczasie nowego pióra z 1890 r Vulcan stylograf i podręcznika grafologii 1895 r. samego Lonroso :) Ale to tak całkiem na boku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska! Jesteście niesamowici! Toż to sama przyjemność być w takim gronie! Ten skubaniutki Skwercio ma rację, że wizyta tutaj jest niebezpieczna.

Dzięki Panie Pilocie!

PS. A autorem książeczki, którą właśnie dostałem jest niejaki Lombroso, bo w powyższym wpisie zgubiłem literkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na PWF. :)

Aby nie było tak słodko - tu sie przedstawiamy i witamy. Pytania o pióra - do własciwego działu, OK? Bo wydzielę! ;)

A Krywit to polskie, a dokładniej krakowskie (z ulicy Dietla) pióro z lat mniej wiecej 50.

Załóż nowy temat, to sobie jeszcze o tym Twoim Krywicie pogadamy, bo coś mi się tu nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-413-0-17427100-1345551704.jpg

U. Vacumatic. :blink::o

Wygląda nawet nieźle.

ryard, strzeż się, Thay wydziela każdy, choćby najmniejszy offtop (i to jest powód, dla którego w Placu Zabaw jest tyle "pratchettowych" wątków :))

Dokładnie tak, jak mówi Skwercio. Poszukaj w Kawiarence, znajdziesz tam wiele wątków jakoby wyrwanych z szeszrszego kontekstu.

Strzeż się admina! :ninja:

Edytowano przez Pingwin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na PWF. :)

Aby nie było tak słodko - tu sie przedstawiamy i witamy. Pytania o pióra - do własciwego działu, OK? Bo wydzielę! ;)

A Krywit to polskie, a dokładniej krakowskie (z ulicy Dietla) pióro z lat mniej wiecej 50.

Załóż nowy temat, to sobie jeszcze o tym Twoim Krywicie pogadamy, bo coś mi się tu nie podoba.

I słusznie. Już jak się odezwałem też pomyślałem, że z pytaniami możnaby gdzie indziej. Cóż, brak obycia. Bo po innych forach nie udzielałem się. Jedynie jak czegoś konkretnego szukałem to zagladałem i tyle. Przepraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...