Skocz do zawartości

Dzień dobry, cześć...


smrekun

Polecane posty

... I czołem! :)

Zarejestrowałem się jakiś czas temu, ale dopiero teraz mam trochę czasu, żeby na spokojnie się przywitać i uzewnętrznić. 

Jako dziecko lat 90. XX w. i 00. XXI w. byłem przy każdej okazji zarzucany Pelikanami, Parkerami, Watermanami, ale przede wszystkim noł-nejmami. 

Raczej nie darzyłem ich szacunkiem, oddawałem w rodzinie niechciane egzemplarze, ale samo pisanie sprawiało mi radość (przez dłuższy czas gardziłem długopisami). Moje postępowanie było uzasadnione złym materiałem, a to dziwną stalówką, lecz przeważnie niewygodnym trzymaniem. Zawsze jednak ciągnęło mnie do tych tajemniczych pisadeł ze schowaną stalówką. I w okolicach liceum nabyłem podróbkę podróbki, czyli piórko Herb. O dziwo nigdy nie miałem z nimi problemu. 

Orientalny świat piór wiecznych pognał mnie dalej niż do Chin, bo do Japonii (jestem fanem EF i F) i obecnie poza wspomnianym Herb'em, Hero, Wing Sung czy Jinhao sprawdzam jakość Platinum i Pilota. Oczywiście nie wydaję na nie niewiadomo jakich sum. Raczej tutaj śmiało można brać budżetowe rozwiązania, bo są naprawdę dobre i nie jest to kryptoreklama. 

Tutaj już zakończę moje przywitanie. 🙂

 

 

Edytowano przez smrekun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moją skromną zbieraninę.

IMG_20230606_202909.thumb.jpg.6792b8ab592320770f77a0776333366f.jpg

Od lewej:

Pilot MR - małe rozczarowanie, jak na liczbę pochwał,

Jinhao 51A EF i F - chociaż dla mnie EF bliżej do M, a także podaje dużo tuszu,

Platinum Preppy 02 i 03 - 02 to mój faworyt i EDC, estetyką nie zachwyca, ale cóż...pióro idealne nie istnieje 😃

Wing Sung - nieznane oznaczenie, jemu bliżej do M-ki, nieco lepiej skrojony niż jego kuzyn, czyli...

Herb 330 - gdyby nie szarpiąca stalówka, mała masa i problemy z wysychaniem byłoby najczęściej używanym piórem 😉.

Gdzieś "na strychu" zalegają inne pióra - również z niższej półki (Pelikan Jazz, Zenith 60 Elegance).

Pozostałe pióra (Parker Vector, Jotter, Waterman Hemisphere, jakieś Pelikany, INOXCROM, Hero etc.) dawno rozdane i cieszą innych w rodzinie od wielu lat, co budzi we mnie satysfakcję. 😊

Pozdrawiam Wszystkich Piórofilów i dziękuję za skarbnicę wiedzy jakim jest to Forum.

 

-Smrekun

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...